x-kom hosting

przejście z win 7 na win 10

Lavigo
utworzono
utworzono

Witam

Używam windows 10 na komputerze, ale ostatnio zaczynają się dziać różne rzeczy i chciałbym zrobić format. Mam oryginalnego windowsa 7 z kodem, Chciałem zainstalować tego windowsa i potem uruchomić kreator systemu windows 10 i tu mamy pierwszy problem

po zainstalowaniu windows 7 nie ma internetu :D w windows update pokazały się kody błędów do których na drugim komputerze znalazłem aktualizacje i ręcznie wgrałem następujące łatki:

KB2729094-v2

KB2670838

KB2999226

KB2871997v2

klucz KB3033929

update KB3102810

internet pojawił się, aktywowałem system i windows update ruszył i pobrał oraz zainstalował ponad 1800 łatek, poza 3:

KB4493132

KB4516065

KB4535102

tych już nie znalazłem ręcznie, ale mniejsza o nie, chyba że uznacie ze są jednak potrzebne to będe szukał dalej, pobrałem kreator z oficjalnej strony microsoftu i kolejny błąd wyskoczył:

0x80072F8F-0x20000

 

no i nie umiem za bardzo sobie z tym poradzić, aby uaktualnić ten system do 10

czy przez zakończenie wsparcia dla win 7 nie ma już możliwości uaktualnienia go do win10?

Bardzo prosze o pomoc, jak to rozwiązać

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz pobrać i używać Windows 10 w okresie próbnym, tyle że bez klucza licencyjnego po pewnym czasie niektóre funkcje zostaną ograniczone.

Lavigo
komentarz
komentarz

chce normalnie korzystać ze wszystkiego, dało się to zrobić kiedyś z 7 automatycznie, ta opcja już nie działa?

Anawa
komentarz
komentarz

W sensie za darmo przejść z Windows 7 na Windows 10? Nie ma już takiej możliwości. Trzeba mieć klucz licencyjny do Windows 10, żeby w pełni korzystać z systemu.

Gawel
komentarz
komentarz

Po instalacji win 10 logowałeś się na swoje konto MS ?

Lavigo
komentarz
komentarz (edytowane)

tak

widzę tam swojąnazwe w urządzeniach, wersje systemu operacyjnego, nr kompilacji

z tego konta wyciągne teraz klucz?

Edytowane przez Lavigo
Gawel
komentarz
komentarz

Zainstaluj od razu 10 bez podawania klucza i zaloguj się na konto MS

Lavigo
komentarz
komentarz

normalnie przez przeglądarke? czy w systemie jest jakiś program?

Gawel
komentarz
komentarz

Nie. Podczas instalowania win 10 i tak zostaniesz poinformowany żeby zalogować się na swoje konto. System powinien się sam aktywować

Lavigo
komentarz
komentarz

super :)

dzięki :)

Gawel
komentarz
komentarz

@Lavigo Ja bym na twoim miejscu przeszedł na 11 ( chyba że sprzęt nie spełnia wymagań ) Jak ci nie będzie pasować to możesz sobie wrócić do 10 a licencja zostaje na przyszłość  ;)

Lavigo
komentarz
komentarz

ale to będzie działał normalnie kod z licencji elektronicznej którą mam na 10?

instalując 11stke tak samo to wygląda jak przy 10, ze pomijam klucz i potem się loguje na konto microsoft i śmiga? 

Lavigo
komentarz
komentarz

no niestety, chyba nie pójdzie

 

dziękuje jeszcze raz za pomoc z 10 :)

 

 

win 11.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.