x-kom hosting

Komputer stacjonarny 5000-6500 zł do użytku domowego

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: KillaHill ,
Twar
utworzono
utworzono

Witam, proszę o pomoc w złożeniu i wyborze komputera stacjonarnego (wiem, że istnieją na forum podobne tematy, ale nie jestem na czasie ze sprzętem, a zależy mi na aktualnie dobrych podzespołach) bez monitora i urządzeń peryferyjnych do użytku ogólnego, przede wszystkim internet, oglądanie filmów, muzyka, od czasu do czasu jakaś gra typu League of Legends, Minecraft, Broken Ranks, prace biurowe, czasami podstawowa obróbka zdjęć z wakacji :slight_smile: zależy mi na szybkich operacjach dyskowych i dużej ilości miejsca na dane m.in 2 TB Nie zamierzam pracować nad podkręcaniem procesora itp, standardowa konfiguracja. Komputer wraz z obudową. Budżet to około 5000-6500 zł. Bez systemu operacyjnego.

Pozdrawiam

łololo
komentarz
komentarz

Jaka jest/będzie najbardziej wymagająca gra, w którą zamierzasz grać?
Taki budżet to przesada dla tych zastosowań szczerze mówiąc, niepotrzebnie wydasz $ i będzie Ci żarło prąd :lol2:

Jeden dysk 2 TB chcesz, tak?

Twar
komentarz
komentarz

Może być jeden lub podzielone na dwa dyski. Najbardziej wymagająca gra? Trudno w tej chwili powiedzieć, po prostu nie chcę żeby za rok się okazało że komputer jest do wymiany bez możliwości rozbudowy.

MrMysth
komentarz
komentarz

@KillaHill czy ten komputer nadaje się w przyszłości do rozbudowy? Ma przykład wymianę karty graficznej na RTX? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Tak, ale już po promce. 

  • 2 tygodnie później...
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nie jest to nic ciekawego w takim budżecie.

 

Za 6500 masz dużo wydajniejsze GPU z lepszymi jakościowo podzespołami https://proline.pl/koszyk/99310c8b

 

Jeśli gry nie są priorytetem można iść w tańsze GPU, kwestia jaki docelowo będzie monitor https://proline.pl/asrock-radeon-rx-7700-xt-challenger-oc-12gb-pci-e-gddr6-rx7700xt-cl-12go-p8119924

 

Więcej miejsca na gry wtedy https://proline.pl/dysk-lexar-ssd-nm710-2tb-m-2-pcie-nvme-gen4-lnm710x002t-rnnng-p8117440

  • Dziękuję 1
  • Rekomendowana odpowiedź
KillaHill
komentarz
komentarz

Ten gotowiec to jest dramat za prawie 7000 zł z RTX 4060 Ti 

 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć,

 

stworzyłem dla ciebie następującą konfigurację:

 - Komputer dla Twar

napisałeś. że zależy ci na aktualnych dobrych podzespołach wraz z dużą pojemnością i szybką pracą dysku oraz możliwe, że będziesz obrabiał zdjęcia.

Dlatego w zestawieniu masz procek od intela najnowszej serii (14), dodatkowo 2TB dysku na złączu 4.0x4 (odczyt 7400, zapis 6500), dałem Ci 32 GB RAM ( w razie obróbki zdjęć) na najnowszym standardzie DDR5. To wszystko w sporej obudowie od be quiet!. W zestawie masz RTX 4060Ti bo uważam, że lepsza ci nie potrzebna skoro masz jej nie wykorzystać a do Lola, minecraft itd... świetnie się sprawdzi - chyba, że chcesz grać w minecraft na modach 4K z monitorem 4K to dobierzemy lepszą kartę.

  • Co? 1
KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

14600KF, DDR5, aio - po co przepłacać do takich zastosowań. Przecież to można zrobić za 1/3 ceny i będzie wystarczające. 

Ale szczytem jest polecać MSI PRO B760M-P DDR5 do i5-14600KF. Powodzenia życzę dla tej sekcji zasilania i ewentualnego trhottlingu nawet w grach jak CPU łyknie sobie ~ 100W nie mówiąc jak coś poleci mocniej na multi core. 

Edytowane przez KillaHill
  • 3 tygodnie później...
Twar
komentarz
komentarz

Witam, chciałbym się jeszcze upewnić, finalnie dzięki Waszej pomocy złożyłem sobie coś takiego:

https://proline.pl/koszyk/d0bda2ab

 

Czy w tej cenie jest coś innego wartego uwagi? Na przykład coś z Intela? Pozdrawiam

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Z wydajniejszym 4070TI https://proline.pl/koszyk/c1238add

Zasilacz 750W i tak z zapasem, MOBO nadal z wifi, cooler powietrdny zamiast AiO bo ten procesor nie jest gorący.

Aktualizacja bios jest tu zbędna, system Ci pewnie zainstalują jak napiszesz w komentarzu do zamówienia.

  • Dziękuję 1
Twar
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer Rozumiem że to jest sprawdzona metoda na instalację systemu w cenie zamówienia bez dodawania tego w opcji? 

Edytowane przez Twar
Twar
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer a czy do tego komputera da się dopasować jakąś obudowę z możliwością montażu stacji DVD? Wciąż mam dużo danych tego typu i często używam. Pozdrawiam

Twar
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer ta będzie w porządku dziękuję bardzo za rzeczową pomoc

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jakościowo wypada dużo gorzej od Seasonica, kultura pracy tym bardziej jest tu gorsza.

KillaHill
komentarz
komentarz

Ale ta cena mimo wszystko chyba jeszcze ratuje tą jednostkę. Dobra opcja jakby ktoś chciał ściąć koszty. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.