x-kom hosting

Problem ze spadkiem wartości pobierania poprzez platformę STEAM.

sznapo.
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.. Jakiś czas temu, około miesiąc wstecz zamontowałem nowy światłowód z playa 600/100, po tygodniu użytkowania internetu światłowodowego wartości pobierania zaczęły drastycznie spadać z 75MB/s do 10/15 MB/s i podczas pobierania na takich się utrzymują. Kontaktowałem się z technikiem PLAY i kazał zrobić hard reset routera - bezskutecznie, nic nie pomogło. 

Internet mam podłączony kablem ETHERNET kategorii 5E o maksymalnej przepustowości 1 GB/s bezpośrednio do komputera. 

Karta sieciowa wbudowana jest w mojej płycie głównej i obsługuję maksymalnie wartość 2.5 GB/s, dlatego nie powinno być żadnych problemów z moim 600/100. Sterowniki są zaktualizowane pobrane najnowsze z 2023 roku. 

Dysk, który posiadam w komputerze to SSD o łącznej wartości zapisu 6500 MB/s oraz szybkości odczytu 7400 MB/s. 

Dodaję zdjęcia jak to wygląda na speedteście oraz na steamie: https://imgur.com/a/cdwebN2

Na steamie zmieniałem regiony pobierania, czyściłem wartości podręczne - nic nie pomaga.. Notorycznie ten sam problem ze spadkami pobierania. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu sytuacji. 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmień sobie w ustawieniach steama (zakładka Pobieranie) żeby pokazywało prędkość pobierania w Mb/s a nie domyślnie w MB/s to będzie lepsze odniesienie do speedtestów itp. czyli wszędzie tam gdzie prędkość jest w Mb/s.

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
sznapo.
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 https://imgur.com/a/6boSvys - skok do 300 Mb/s i spadek do 30 Mb/s ;D

Nie mam już pomysłu co jest powodem tego 

Edytowane przez sznapo.
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Może jakieś przeciążenie serwerów jest? Od ok. 3 tygodni już tak masz? Masz możliwość podłączyć się kablowo z innym komputerem żeby na nim sprawdzić czy będzie to samo?

Edytowane przez toska78
sznapo.
komentarz
komentarz

Internet światłowodowy montowałem 17 stycznia, około kilka dni po zamontowaniu zaczęły się problemy. Przeciążenie serwerów nie sądzę bo moi sąsiedzi mają również z playa i wszystko dobrze się pobiera ze stałą prędkością 700-750 Mb/s. 

toska78
komentarz
komentarz

Na tym zalinkowanym speedtescie są prawidłowe wyniki. Masz zainstalowane jeszcze inne platformy z grami żeby tam sprawdzić jak wygląda pobieranie?

sznapo.
komentarz
komentarz

Tak, sprawdzałem wartości na epic games i wartości były prawidłowe w okolicach 600-650 Mb/s. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.