x-kom hosting

Jaka pamięć ram do płyty głownej.

xskwarqensx
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien problem z dobraniem pamięci ram do mojej płyty. 

Gdy znajdę już płytę z idealną częstotliwością taktowania to za to CL się nie zgadza i na odwrót. 

Czy jest jakaś dobra dusza która mogłaby podrzucić link do jakiejś pamięci która by pasowała? 

Płyta główna to ASUS B150-PLUS.

xskwarqensx
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie to źle sformułowałem ten post, wybacz. 

Chodzi mi po prostu o to, że mam problem z częstotliwością taki że płyta główna preferuje żeby maksymalnie ram miał 2133mhz.

I problem zaczyna się tutaj, że mam aktualnie Fury HyperX 8gb 2133mhz i jakby chciałem dokupić taką drugą ale nie jest dostępna na rynku jak narazie i teraz przychodzi pytanie czy jak wsadziłbym ram o częstotliwości powiedzmy 2400mhz czy płyta będzie normalnie czytała ten ram i nie będzie z nim problemu? 

Chciałbym wypiąć ten aktualny ram i wsadzić dwa nowe. 

 

Jestem świeży w tych tematach także jeszcze raz przepraszam za złe sformułowanie postu. 

Edytowane przez xskwarqensx
ekson_
komentarz
komentarz

Jeśli wsadzisz RAM o częstotliwości 2400MHz do płyty głównej, która preferuje maksymalnie 2133MHz, istnieje ryzyko, że pamięć RAM zostanie automatycznie zegarowana do maksymalnej obsługiwanej przez płytę główną częstotliwości, czyli 2133MHz. 

Jednakże, niektóre płyty główne mogą obsługiwać pamięć RAM o wyższej częstotliwości niż to, co jest oficjalnie wspierane. W takim przypadku, pamięć RAM o częstotliwości 2400MHz może działać poprawnie, ale zegarowana zostanie do maksymalnej obsługiwanej przez płytę główną częstotliwości.

Jeśli zależy ci na zapewnieniu kompatybilności i uniknięciu problemów, sugerowałbym znalezienie pamięci RAM o częstotliwości 2133MHz, która jest kompatybilna z twoją płytą główną. To zapewni, że oba moduły RAM będą działać w pełni zgodnie z oczekiwaniami i nie będzie problemów z wydajnością lub stabilnością systemu.

Nowego nie kupisz chyba że leżaka magazynowego lub w jakimś sklepie stacjonarnym. Znalazłem na OLX używkę.
https://www.olx.pl/d/oferta/pamiec-hyperx-fury-ddr4-1x8-gb-2133mhz-cl14-CID99-IDPQpbK.html?gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4Wxtft-A2HJRuTnXg6d7bRE4ZtDlURM1JYsCsiTKfUPgJVsj3N8jtOxiwaAogSEALw_wcB&utm_campaign=electronics-[pl]-shopping-poland-st-ads-[d-m-t]&utm_id=20978519179&utm_medium=cpc&utm_source=google

Mogeto
komentarz
komentarz

To jest chipset B150 więc maksymalna prędkość pamięci RAM będzie zależeć od tego ile oficjalnie wspiera kontroler pamięci w procesorze, czyli w przypadku Inteli 6gen max 2133, a przypadku Inteli 7gen max 2400. Gdybyś miał chipset Z170 lub Z270 mógłbyś ustawić wyższą prędkość pamięci RAM niż 2133/2400, ale na B150 nie możesz.

Najlepiej dokupić drugi identyczny moduł, czyli taki jak w linku powyżej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.