x-kom hosting

Komputer do gier i tworzenia filmów na yt 6000 - 6700zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: KillaHill ,
MrMysth
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry.

Chciałbym złożyć komputer Liptona, ale z tego co poczytałem na tym forum, to jest to scam. Komputer do gier (nigdy nie grałem w jakieś najlepsze produkcje, ale wiadomo, że jak chce się zacząć, to lepiej kupić coś porządnego, żeby móc pograć na najwyższych detalach i włączonym RT). Nagrywanie filmików nie będzie niczym niesamowitym - nagrywanie filmików i poradników z matematyki. Zdaję sobie sprawę, że pewnie mógłbym złożyć dla siebie coś za zdecydowanie mniej, ale tak, jak pisałem wolę złożyć coś porządnego. Komputer ten tak na prawdę będzie do zabawy, żeby nauczyć się go złożyć i w przyszłości rozbudować (więc dlatego ta cena, żeby pomyśleć przyszłościowo). Budżet może przekraczać te 6000zł. Zależy mi na tym, żeby był stabilny i kompletnie mi nie zależy na RGB. Może być bez - nawet lepiej, jeśli to zmniejszy jego cenę. Jeśli ktoś uważa, że taki drogi komputer jest mi niepotrzebny, to proszę się nie obawiać i dać mi znać :)

 

Proszę też o poradę w kwestii monitora - budżet to 500zł - 750 zł. Do gier i do filmów oraz seriali. Zależy mi na płynności. Czytałem o efektach smużenia, ale jestem osobą, która nigdy nie dostrzegała takich rzeczy.

 

Bardzo dziękuję za wszelką okazaną pomoc. Pozdrawiam.

 

Jest jeszcze jedna rzecz. Komputer ten będę kupował prawdopodobnie pod koniec lutego/początek marca. Czy jest sens zadawać teraz te pytania, czy rynek ten zmieni się?

 

Edytowane przez MrMysth
nowe informacje

KillaHill
komentarz
komentarz

W jaki gry grasz i jaki masz monitor? 

MrMysth
komentarz
komentarz

Do tej pory miałem tylko laptopy/laptopy gamingowe. Grałem na nich w głównie RPGi na przykład  Hogwarts Legacy

Wiedzmin 3

Gta 5

Assassins Creed 

Tom raider

(w przyszłości mam zamiar w więcej gierek) 

ale też online :

League of legends, 

Pubg, 

Teamfight tactics, 

(na tym tyle) 

 

Monitora nie mam. 

  • Rekomendowana odpowiedź
KillaHill
komentarz
komentarz

Za 6k masz już wydajny sprzęt nawet do 1440p https://proline.pl/koszyk/9670836f

W przyszłości możesz zmieniać CPU, możesz zmieniać GPU, dokładać dyski

Jak chcesz możesz dać sobie na zaś lepsze chłodzenie CPU czy też mocniejszy zasilacz oraz mobo z WIFI

https://proline.pl/koszyk/ee4993fe i tu masz już przygotowane pod najwydajniejsze CPU oraz nawet pod RTX 4090 itp. 

 

 

MrMysth
komentarz
komentarz

Okej, a w kwestii monitora? 

MrMysth
komentarz
komentarz (edytowane)

A coś do 5000 zł (może być lekko ponad) działające na podobnej zasadzie byś podesłał? Z ciekawości porównam sobie, bo po namyśle, to nie wiem czy potrzebuję takiego drogiego sprzętu. Chciałbym w przyszłości sobie dokupować jakieś lepsze komponenty. Żeby komputer był otwarty na ulepszenia. Może być złożony. Nie składałem nigdy, więc trochę się boję że coś popsuje 

Edytowane przez MrMysth
KillaHill
komentarz
komentarz

Wtedy masz coś takiego https://proline.pl/koszyk/87cb2745 tylko to masz na martwym AM4 - masz jak coś opcję rozbudowy do 5800X3D czyli nada topowego CPU do gier.

GPU w przyszłości też możesz zmieniać. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.