x-kom hosting

Zmiana monitora do 1200zł

seeners
utworzono
utworzono

Aktualnie posiadam  ACER Nitro VG271U 27" 2560x1440px IPS, ale nie jestem wstanie przy nim pracować dłużej niż godzinę, ponieważ oczy bardzo mi się przy nim męczą i bolą.

Zmiana mocy oświetlenia nie pomaga. 

W laptopie hp-omen z 2019 roku który ma matrycę IPS nie mam takiego problemu. 

 

Rozważam zakup czegoś z matrycą VA bo jakość czerni jest dużo bardziej satysfakcjonująca i podobno przyjaźniejsza dla oka. 

Czy dobrym pomysłem będzie zakup monitora 24 calowego ? 

ekson_
komentarz
komentarz

Jeśli masz problemy z męczeniem się oczu przy korzystaniu z monitora, zmiana na matrycę VA może być dobrym pomysłem, ponieważ matryce VA są znane z lepszej jakości czerni i głębszych kolorów w porównaniu do matryc IPS. Jednakże, warto również wziąć pod uwagę kilka innych czynników: 

1. Rozmiar monitora: Zmiana na mniejszy monitor, na przykład 24-calowy, może pomóc zmniejszyć obciążenie oczu, ponieważ będziesz mniej skupiał wzrok na obszarze ekranu. Jednak dla niektórych osób większy monitor może być bardziej komfortowy, ponieważ zapewnia większą przestrzeń roboczą.

2. Odległość od monitora: Ważne jest również, aby monitor znajdował się odpowiednio daleko od twoich oczu. Zalecana odległość to około 50-80 cm od monitora, w zależności od jego wielkości.

3. Regulacja jasności i kontrastu: Upewnij się, że monitor ma funkcje regulacji jasności i kontrastu, aby dostosować ustawienia do swoich preferencji i zmniejszyć obciążenie oczu.

4. Technologie redukcji niebieskiego światła: Niektóre monitory oferują funkcje redukcji niebieskiego światła, które mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu. Możesz również zainstalować oprogramowanie do kontroli niebieskiego światła na komputerze.

Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego monitora, zalecam przetestowanie różnych modeli i upewnienie się, że spełniają one twoje wymagania dotyczące komfortu pracy. Jeśli masz możliwość, odwiedź sklep komputerowy i sprawdź różne monitory osobiście, aby zobaczyć, który będzie dla ciebie najbardziej komfortowy.

łololo
komentarz
komentarz

Takie wątki pojawiają się na różnych forach.

I najgorsze, że nie ma reguły, co to może być.

 

Eksperymentowałeś ze wszystkimi ustawieniami monitora?
Sprawdź czy nie pomagają:

- zmniejszenie jasności (nawet do 0)

- zmiany kontrastu i barwy zimna/ciepla

- f.lux

- włączenie/wyłączenie Freesync

itd.

 

Jeśli nic nie pomaga to musisz niestety próbować z innymi monitorami.

Spróbuj wtedy VA innego producenta.

Unikaj nanoIPS (sprawdzaj opisy danego modelu na stronie producenta)

Kokain
komentarz
komentarz

@seeners Daj znać jak coś znajdziesz bo kupiłem 2 dni temu LG UltraGear 27GP850 i po 30 minutach ból oczu i migrena, na wcześniejszym monitorze na matrycy TN mogłem grać 24/7

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.