x-kom hosting

Podświetlanie RGB wentylatorów - problem.

robcio646
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry, 

Mam problem z podświetlaniem wentylatorów w obudowie. 

Problem polega na tym że podświetlanie żyje własnym życiem, po włączeniu komputera zmianiają się podstawowe kolory co kilkanaście sekund, później jakieś efekty kręcenia, później podświetlają się na różne kolory jednocześnie itp. Głównym problemem jest to że po restarcie, podświetlenie załącza się na chwilę po czym wyłącza się i tak w kółko aż zgaśnie całkiem. Wentylatory kręcą się nie ma problemu z obrotami. 

Podłączone mam wtyczkami takimi jak na foto do złącz 4 pin na płycie głównej (zlacza dedykowane do wentylatorów) płyta to Asus Z170i mini itx. Wentylatory miały wtyczki molex ale wywaliłem je bo przeszkadzały. 

 

Pytanie jakie mi się nasuwa to czy można kupić jakiś sterownik i ustawić jakiś jeden efekt podświetlania 

na stałe? 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

wtyczka wentylatora.jpg

wentylator.jpg

Edytowane przez robcio646

lumii
komentarz
komentarz

Te wenty maja wtyczki rgb? Bo jak nie maja to nic nie poczarujesz

robcio646
komentarz
komentarz (edytowane)

Wtyczki mają takie jak na górnym foto - 3 pin. 

To raczej nie są wtyczki ARGB 

Edytowane przez robcio646
robcio646
komentarz
komentarz

Ktoś coś jeszcze doradzi? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.