x-kom hosting

Gdy tylko włączę jakąkolwiek grę, "Wyłącza się" cały komputer.

Ksdaszek
utworzono
utworzono

Dzień Dobry, pozdrawiam wszystkich czytających ten post i liczę że wybrałem dobry wątek. Generalnie od 2-3 Tygodni mój komputer gdy zaczynałem włączać grę bądź podczas grania, zaczął "wyłączać się", jest to w cudzysłowie ponieważ komputer nadal działa (Kręcą się wiatraki, komputer wydaje dźwięki no i się świecą ledy.), jedyne co się dzieje, monitor przestaje dostawać sygnał z komputera, pojawia się czarny ekran z napisem "displayport kein signal" i jedyne co pomaga, to reset całego komputera. Poszukując problemów, pierwsze co zrobiłem było odłączenie i podłączenie wszystkiego, nie pomogło. dalej poszukując problemów uznałem że zostaje mi poszukać odpowiedzi w internecie, z początku myślałem że jest to winna zmian rozdzielczości podczas odpalania nowej gry, jednak gdy zmieniałem sobie sam rozdzielczość monitora, wszystko było dobrze. Następnie znalazłem na internecie, że komputer może tak robić gdy są za wysokie temperatury i myślałem że będzie to właśnie problem, dlatego że mój komputer miał całkiem je wysokie, jednak po wymianie pasty termoprzewodzącej nic się nie zmieniło (Chodź dobrze że ją wymieniłem po naprawdę tego potrzebowała i temperatury spadły.). Zaktualizowałem wszystkie sterowniki (Monitor nie potrzebował, karta graficzna już tak.) jednakże, to też nic nie zmieniło. Następnie myśl, może to temperatury GPU są powodem, o boże wiatraki mi się nie kręcą, jednak okazało się że to też normalne, a gdy odpalałem już gry zaczynały działać, sprawdzam temperatury GPU też jest wszystko git.

Utknąłem w kropce, po już nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu, wnioskuje po tym że jak wszystko działa póki nie odpalę żadnej gry nie może to być winna Monitora, kabla ani Karty Graficznej i już nie mam pojęcia co mogę zrobić więc liczę na państwa pomoc, poniżej zostawiam specyfikacje komputera (Dodam jeszcze, nie znam się na komputerach, lubię pograć jednak nie interesuje się zbytnio też tematem sprzętów i tak dalej.).

GPU - Nvidia geforce 3060 Ti
CPU - Amd ryzen 7 5700G
Płyta główna - B550 Phantom gaming 4
Monitor - LED ASUS BE24AW 1920x1200 IPS DisplayPort 
Ram - 16gb
Dysk SSD Adata swordfish 1 tb

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz? Przetestuj gpu w programie OCCT na 15 minut, tak samo vram i cpu. Możesz też sprawdzić czy na samej integrze to samo będzie się działo. Ram możesz przeskanować windowsowym narzędziem diagnostycznym.

Ksdaszek
komentarz
komentarz

Jeżeli się nie mylę, zasilacz to MPY-750V-afbag, tak przynajmniej ma napisane, ale jak szukam go w Internecie to pokazuje że wiele jest takich, więc po prostu wyśle zdjęcie jeżeli to pomoże.
image.png.27d7018705d741763a5b7c07c7b82bf5.png

Oraz zrobił się pierwszy test CPU, wnioskuje że wszystko jest dobrze póki żaden error nie wyskoczył, potem wyśle resztę testów. 
obraz_2024-02-12_115550614.thumb.png.9ab59510d7f8c2b0d5cdbf95c18c3081.png

Ksdaszek
komentarz
komentarz

Okej, a więc z pozytywnych informacji jeżeli dobrze wnioskuje, problem który wykrył OCCT będzie 3D Adaptive, po odpaleniu testu, stało się to samo co wcześniej jak odpalałem gry.

Z negatywnych, nic mi to absolutnie nie mówi, mogę to jakoś naprawić? Czy muszę wymienić całą kartę graficzną? Mam nadzieję że nie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.