x-kom hosting

Brak reagowania Windowsa 10

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: NeyVro ,
NeyVro
utworzono
utworzono

Hej

Mam problem, podczas grania w gre [konkretnie Dying light 2], Windows przestaje reagować. Co mam przez to na myśli: podczas grania, korzystam z mapki interaktywnej na której odznaczam sobie punkty i podczas gry, kiedy wykonuje alt tab, nie jestem w stanie nic kliknac, ani na przeglądarce, ani zniminalizowac/zmaksymalizować, nie moge nic przeciągnąć ani nic, jakby windows był zawieszony, ale co najlepsze, gra chodzi bez najmniejszych oporów, stałe 60fps, ładowanie-zapisywanie gry bez problemu, tak jakby komputer chciał zamrozić wszystko poza grą. Dodam, że gram na niskich ustawieniach, wiec sama gra w sobie działa mega płynnie.

Moje specyfikacje komputera: 
Procesor: ryzen 5 3600
Karta graf: gtx 1660 ti 6gb
RAM: 16GB ddr4 3200mhz

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Możesz spróbować uruchomić grę w trybie okienkowym (windowed mode). Wtedy przełączanie z użyciem alt + tab powinno być płynne.

  • Dziękuję 1
NeyVro
komentarz
komentarz

@Anawa Wow, to serio pomogło! Dziękuje!
Czy jest sposób aby zapobiec graniu w oknie? Czy zwyczajnie mój komputer moze nie dawac już rady i tyle?

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze sprawdzić ustawienie w panelu nvidia jak masz dostępne:

Nvidia Control Panel→Display→Adjust desktop size and position→Perform scaling on: GPU

 

Też zależy na jakiej rozdzielczości masz uruchomioną grę, a jaka jest rozdzielczość na pulpicie.

 

Ewentualnie przejrzyj, jak zrobić, żeby tryb okienkowy był bez obramowania (tzw. windowed borderless mode).

NeyVro
komentarz
komentarz

@Anawa Zrobiłem jak zalecałeś z tym Nvidia control panel, będę testował później, wiec dam update, a co do borderlessa to zawsze tak gram w gry wlasnie bo często alt tabuje [tu discord ze znajomymi, tu sobie Twitcha na drugim monitorze uruchamiam itd.] i pierwszy raz mam taki problem wlasnie teraz, a co do rozdziałek, to wszędzie mam 1920x1080 60hz więc raczej nie powinno być problemu z tym.

NeyVro
komentarz
komentarz

@Anawa Przepraszam, że w oddzielnej odpowiedzi, ale nie wiem czy pojawi się u Pana powiadomienie :)

Niestety problem dalej występuje. Skłaniam się ku najgorszemu, czyli formatowi komputera, ale będę walczył dalej.

Anawa
komentarz
komentarz

Ja problem z wolnym przełączaniem dopiero teraz wyskakuje, to może to jest problem z daną grą? W ostateczności format. Możesz sprawdzić, czym RAM nie zaczyna brakować, skoro masz tyle aplikacji włączonych... z drugiej strony, piszesz, że wcześniej wszytko dobrze było?

  • Dziękuję 1
  • Rekomendowana odpowiedź
NeyVro
komentarz
komentarz

@Anawa Wybacz, za przerwę ale nie mogłem wczoraj zbytnio korzystać z komputera.
Myślę, że doszedłem do rozwiązania: zwyczajnie staruszek nie daje rady, ew. wyczyszczenie go w środku może pomóc [mimo, ze czyściłem go ostatnio z 3-4 miesiące temu].

Zrobiłem format komputera, nawet uznałem, że zamiast zostac na win10, zrobię update na win11, ale problem był ten sam. W grę grałem na ustawieniach "średnio-niskich" bym to nazwał, taki misz masz troszkę :D ale dałem teraz wszystkie na najniższe jak tylko gra oferuję, zostawiłem jedynie FullHD rozdziałkę. Gram sobie od prawie 2h i poza małymi przycinkami na alt tabie, to wszystko śmiga jak powinno. Chyba będzie trzeba zacząć odkładać sobie na upgrade :D Dziękuje za pomoc i rady!

Temat do zamknięcia.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.