x-kom hosting

Brak sygnału oraz wiatraki zaczynają chodzić na 100%

HgHg
utworzono
utworzono

Witam, mam dziwny problem. Wiatraki karty graficznej po czasie zaczynają chodzić na 100%, urywa sygnał wysłany na monitor a potem dźwięk. Pomaga jedynie wymuszony restart przyciskiem włączającym. Problem pojawił się już z 2 miesiące temu, ale powtarzał się bardzo rzadko. Przez ostatnie 3 dni pojawia się codziennie. Z tego co pamiętam to ma to miejsce tylko podczas włączanej gry. Jeśli chodzi temperatury grafiki to hwinfo pokazuje 75 do 78 w pełnym obciążeniu tylko nie podoba mi się temperatura hot spot, ktora średnio utrzymuje się na poziome 105 stopni a max 108. Nigdy nie zwracałem uwagi na hot spot i nie wiem jaka jest odpowiednia temperatura. Jeszcze dodam, że raz po takiej akcji, w każdej grze wyświetlały się jakieś czerwone kropki i działy się jakieś chore rzeczy a po chwili mi wywalało crasha. 

Moja karta to msi rtx2060 super armor oc 

HgHg
komentarz
komentarz

@Sławomir z tego co widzialem to sprzedają termopady o grubościach 0.5 ,1,1.5. I pytanie czy zamiast 1.2 i 1.7 przykleję 1.5 to będzie miało większe znaczenie to 0.2mm? No chyba że, połączę termopad 0.2 z 1 i 1.5.

Sławomir
komentarz
komentarz

Można dać 0.5 i 1.5 złożyć kartę bez smarowania pastą i sprawdzić czy sekcja się od dusiła na plasterkach.

HgHg
komentarz
komentarz

Po wymianie temperatury hot spot to max 89 stopni. Restarty nie pojawiły się do tej pory.

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Temp hot spot, spadł na przyzwoity poziom, teraz karta nie powinna sprawiać problemów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.