x-kom hosting

Sapphire nitro +RX480 8GB i stary komputer

F4bl3
utworzono
utworzono

Witam.

mam taki problem do starszego komputera zalozylem karte jak w opisie 

wszystko dziala fajnie np przy przegladaniu internetu YT i tp ale jak wlacze jakas gre na maxymalnych ustawieniach wszystko dziala ale po ok5 minutach najpierw zaczynaja mi buczec glosniki i tak coraz glosniej az komputer sie resetuje.

 

to moze byc spowodowane slabym zasilaczem ?

 

 

sprzet:

ram ddr DDR3 20GB 1333mhz

karta Radeon Saphire Nitro+ RX480 8GB

procesor I5 2400

Zasilacz akyga 500w

 

Dzieki za pomoc :)

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, to czarna lista zasilaczy, do wymiany na jakiś markowy co najmniej 500W. Radzę nie obciążać tego komputera na tym zasilaczu.

  • Dobra wypowiedź 1
F4bl3
komentarz
komentarz

myslalem o jakims 750w modulowym za jakies 200 250zl mozna kupic moze jakbys mogl to podalbys mi link do jakiegos w miare dobrego ?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczekaj na propozycję od innych. Nie jestem na bieżąco w temacie opłacalnych i dobrych jakościowo PSU. Może dlatego że sam korzystam z zasilacza kupionego jeszcze w 2014r.

F4bl3
komentarz
komentarz

aha :) no ok dzieki i tak wielkie . chociaz wiem na czym stoje :) dzieki za pomoc:)

rafalluz
komentarz
komentarz

Nie kupisz dobrego modularnego zasilacza 750W za 200 zł, chyba że z drugiej ręki z gwarancją max rozruchową:

 

Na dole jest kilka polecanych propozycji, ostatni update był miesiąc temu, więc powinno być w miarę aktualne.

  • Dobra wypowiedź 1
F4bl3
komentarz
komentarz

a np ? ok 650W ale te 50 zl mozna dolozyc

https://www.morele.net/zasilacz-msi-mag-a650bn-650w-306-7zp2b11-ce0-9356511/

to chyba nie z drugiej reki :)  

 albo cooler master chyba dobra firma ? 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-cooler-master-v750-750w-80-gold-act-pfc-12758857621

 

albo coisar chyba nie zlom jakis ? 200zl 750w ? 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-corsair-cx750m-750w-80-plus-bronze-12917939618

 

naprawdę jak sie ktos nie zna to [cenzura] pisac? 

anioł2009
komentarz
komentarz

@F4bl3 Ale o co chodzi Ci teraz ? Dostałeś odpowiedź od eksperta w dziedzinie zasilaczy, w czym problem ?

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
 

Poza tym czytamy aukcje do końca:

 

Cooler Master:

 

☝️Zasilacze używane, z demontażu z markowych stacji roboczych, 100% sprawne.

☝️Mogą posiadać niewielkie otarcia i ryski powstałe w transporcie w opakowaniach zbiorczych.

Przewód zasilający dostępny za dopłatą (patrz powyżej sekcja "Kup razem").

 

Corsair:

 

obraz.png.8b9088aef5bd51ddc9431975645702f9.png

 

W podlinkowanym temacie mówimy o 100% nówkach ze sklepu z pełną gwarancją i wyposażeniem.

 

MSI jest nowy. Dopłata może mieć sens, jeżeli będzie planowana wymiana zestawu. Do obecnego jest niepotrzebna.

F4bl3
komentarz
komentarz

@anioł2009 expert ? taki laik jak ja moglem znalesc markowe zasilacze w jeszcze nizszej cenie a "Expert" powiedzial ze taki to tylko z drugiej reki ?:) no prosze Cie :)

anioł2009
komentarz
komentarz

@F4bl3 modularne zasilacze w cenie do 200zł znalazłeś używki więc miał rację :huh:

  • Dobra wypowiedź 1
F4bl3
komentarz
komentarz

image.thumb.png.5afe5dbcc3227ed4be5c84e472ab7fec.png

wiekszosc pozytywnych ?

Damian22w
komentarz
komentarz

@F4bl3 Chłopie, tutaj Ci nikt "kupy" nie poleca, tylko same markowe dobre zasilacze, bys nie musiał za kilka miesiecy znow przyjsc i marudzić że cos Ci nie działa.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.