x-kom hosting

DisplayPort nie działa

michalo9846
utworzono
utworzono

Cześć!

Kilka dni temu złożyłem komputer i wszystko gra. Mam tylko problem, że gdy podłączam kabel DisplayPort z monitora pod kartę graficzną to nie mam obrazu. Monitor ustawiony tak żeby otwierał się z DP, ale wyskakuje tylko no signal na monitorze i czarny ekran. Karta graficzna posiada 3 sloty DP i 1 wejście HDMI. HDMI działa bez zarzutu. Kabel DP i HDMI miałem dołączony w zestawie do monitora i z nich korzystam. Nie potrafię znaleźć przyczyny, DP podpięty pod każde z wejść nie działa. Monitor - Iiyama G-master g2470 hsu, karta graficzna - RX 7700 XT Steel Legend.

Z góry dzięki za pomoc ! Może ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem.

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Miałem kiedyś podobny problem, jeszcze za czasów Vega.

 

Pomogło podpięcie obu kabli obrazowych.

zarówno DP jak i HDMI.

 

Później sprawdzenie w Windowsie czy widzi dwa pulpity i czy można się przełączać między nimi.

Jeśli na tym etapie wykrywa oba podłączenia można wyłączyć komputer i odpiąć przewód HDMI.

Przynajmniej u mnie ten zabieg się sprawdził 5 lat temu.

 

Jednak jeśli to nie poskutkuje, można spróbować zainstalować na nowo sterowniki graficzne, uprzednio odinstalowując aktualne za pomocą DDU.

  • Dobra wypowiedź 1
michalo9846
komentarz
komentarz

Niestety komputer nie wykrywa podpięcia pod DP z poziomu Windowsa. Zmiany źródła wejścia w monitorze też nie działają. Gdy zmieniam w monitorze na źródło DP to mam czarny ekran i powiadomienie no signal.

Przeinstalowanie sterowników karty graficznej nie pomogło.

Sławomir
komentarz
komentarz

Masz jeszcze dwie opcje.

Pójść do znajomego ze swoją kartą i sprawdzenie czy u niego obraz jest wykrywany.

 

Kupno nowego kabla DP.

michalo9846
komentarz
komentarz

Pożyczyłem kabel DP i niestety z nowym kablem też nie działa.

Przyjrzałem się specyfikacjom wejścia DP w monitorze i w opisie mam DisplayPort 1.2, a w specyfikacjach karty Graficznej 3 wejścia są DisplayPort 2.1. Czy ma to jakieś znaczenie? Kabel, które używam był dołączony do monitora.

Może powinienem dokupić jakiś konkretny kabel DP? Nie jestem zbyt mocno obeznany w tym temacie

leelareso
komentarz
komentarz

Starsza wersja kable powinna działać normalnie, jedynie nie miał byś opcji dla wyższych rozdzielczości z wysokim odświeżaniem.

michalo9846
komentarz
komentarz

Rozwiązałem problem, poruszałem trochę kartą graficzną i zmieniłem kabel od zasilacza. Mam 3 kable od zasilacza do podpięcia karty graficznej, a na karcie 2 sloty. Poprzepinałem metodą prób i błędów i zadziałało. Dla potomnych jakbyście mieli podobny problem warto to też sprawdzić. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.