x-kom hosting

POMOCY - MOBO - ZESTAW PC - BUDŻET +/- 9K DO GIER.

Zaamael
utworzono
utworzono

Hej!,

 

Pierwsze i bardzo palące pytanie lepiej kupić Z790 Tomahawk czy ASRock Z690 TAICHI RAZER EDITION?. Czytam opinie w sieci, ale tyle głupot ludzie wypisują sprzecznych, że nie mam już pomysłu jak zweryfikować ten temat. 

 

Posiadam już:

 

- Monitor 2160p

- Fractal design meshify 2

- Corsair corsair hx1000i

- Lexar ares rgb ddr5 32 gb 6400mhz cl32

- Arctic liquid freezer ii 360 argb

- procek jaki planuje to albo 13th i7 albo 14th i5/i7 k/kf, zależy co sie trafi w fajnej cenie. 

 

Polećcie proszę co dalej kompletować do tego zestawu, szczególnie co z tą płytą główną Taichi wydaje mi się być dobrym wyborem bo to była topka wśród płyt.

 

Nie obrabiam filmów, komputer wykorzystuje do gier - RdR II, Cyberpunk itd itp.

 

Tak chciałbym pobawić się w OC - nie nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy w tym temacie. 

 

Mój pierwszy post od lat, więc nie bijcie :)

 

Zaamael

KillaHill
komentarz
komentarz
13 godzin temu, Zaamael napisał:

Tak chciałbym pobawić się w OC - nie nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy w tym temacie. 

 

To to sobie w ogóle odpuść, tym bardziej jak mowa OC i7, bo z tym sobie nie poradzisz a  drugie, to i tak nie ma żadnego sesnu.

 

https://proline.pl/koszyk/605e9688 i nic więcej nie potrzebujesz Ile masz na GPU? 

Zaamael
komentarz
komentarz

Dlaczego byś sobie odpuścił, totalnie sobie poradzę bo każdy potrafi zrobić OC komputera czy włączyć profil xmp :D. To nie jest rocket science. To co z tą płytą?

KillaHill
komentarz
komentarz

Poradzisz sobie z OC 14700K? Jak chcesz sobie liznąć zegary, to ok. Jak chcesz kręcić ile fabryka dała, no to ok, miłej zabawy z wyciąganiem krzywej napięcia dla każdego rdzenia poczynając od minimalnego mnożnika po maksymalny i później podkręcenie ręcznie każdego z tych rdzeni z podawaniem indywidualnego napięcia na rdzeń. 

 

OC kompletnie nie przekłada się wzrosty wydajności, znacznie większy pobór energii, tragicznie jeżeli chodzi o temperatury. Procki prosto po wyjęciu z pudełka mają już bardzo wysokie taktowania. Płyta i tak spokojnie tutaj wystarczy do OC nawet i9 

Zaamael
komentarz
komentarz

Najbardziej chciałbym sie dowiedzieć czy płyta główna która zaproponowałem w pierwszym poście będzie lepsza niż MSI z790 tomahawk lub ta która zaproponował kolega. A jeżeli nie to dlaczego :)

KillaHill
komentarz
komentarz

Pod względem czego? Kupowanie Z790 za 3000 zł to wywalona kasa w błoto. 

Zaamael
komentarz
komentarz

@KillaHill Z790 tomahawk kosztuje 1100zł, taichi z690 mam do wzięcia za 900zł. Dlatego chciałem podpytać którą wybrać i dlaczego.

KillaHill
komentarz
komentarz

A to Z690 ;-) w tej cenie spoko 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.