x-kom hosting

Dysk

Cypek2k9
utworzono
utworzono

Witam
Chciałbym się zapytać jak duże znaczenie w wydajnoiści mojego PC ma zajęte 90% pamięci na dysku.

adijedi
komentarz
komentarz

Witaj,

hmm, na początku wypadałoby sprawdzić czy jest sprawny w 100% :furiousPC:

  • jeśli masz dysk ssd - sprawdź takim programem jak CrystalDiskInfo, jeśli hdd to hd tune
  • jaki to komputer, podaj specyfikację
eryk93
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Cypek2k9 napisał:

jak duże znaczenie w wydajnoiści mojego PC ma zajęte 90% pamięci na dysku.


Duże, jeśli jest zapełniony w 90%, to będziesz odczuwać tego skutki, system wyraźnie spowolni, mogą pojawić się przycinki.

Generalnie nie powinno się dopuszczać do 90% zapełnienia dysku, dobrze mieć drugi dysk ma dane, zdj, filmy, gry etc a systemowy zostawić do najczęściej używanych programów.

Spradź dysk programem CrystalDiskInfo, zależnie od wersji systemu (32 lub 64bit).

Wejdź w zakładkę Funkcje > Funkcje zaawansowane > Wartość Raw (ustaw na 10 DEC).

Wklej tutaj screen z programu

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

@adijedi A dlaczego do HDD nie może być CDI?

Edytowane przez toska78
eryk93
komentarz
komentarz

Może być

Cypek2k9
komentarz
komentarz (edytowane)

@eryk93 Ogólnie to od jakoś 3 dni myśle o zakupie nowego dysku, na którym bym postawił system na nowo (zapewne jakiegoś customa, żeby pójść w wydajność pod gaming, ponieważ w zwykłym windowsie jest powłączane pełno niepotrzebnych opcji), a stary dysk na którym mam pełno potrzebnych dokumentów i plików trzymał bym gdzieś w razie gdyby miał się przydać. Nie zrobię formata właśnie ze względu na te pliki, a chciałbym zyskać na wydajności.
Więc aby ciągle nie rozkręcać komputera, aby wymieniać te dyski myślę nad zakupem stacji dokującej dyski, dzięki której łatwo mógł bym je zmieniać i w razie gdybym ja lub któryś z moich rodziców potrzebował swój plik poprostu wypinał bym nowy dysk, wpinał stary i korzystał bym z komputera tak jak to ronie teraz, czyli z tym systemem i tymi plikami już zainstalowanymi. (Ale wypracowanie :lol2:)
I przychodze tutaj na forum aby z kimś profezjonalnym (z kimś kto sie zna lepiej odemnie) przedyskutować moją wyzję.
 

Edytowane przez Cypek2k9

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.