x-kom hosting

Zwłoka systemu przy wykrywaniu nowych urządzeń pod USB

Anawa
utworzono
utworzono

Cześć!

 

W starym laptopie z Windows 7 jak podłączam adapter - odbiornik myszki bezprzewodowej pod USB to system od razu wykrywa myszkę i mogę z niej korzystać. Natomiast jak ten sam adapter podłączę do laptopa z Windows 10 to jest duża zwłoka (załóżmy ok. 30 sekund) zanim system wykryje myszkę.

 

Wobec tego, czy gdzieś w ustawieniach Windows można ustawić, żeby system szybciej reagował po podłączeniu nowego sprzętu... ?

toska78
komentarz
komentarz

W zaawansowanych ustawieniach planu zasilania w win 10 jest wyłączone "Ustawienie wstrzymania selektywnego USB"?

Anawa
komentarz
komentarz

Jest włączone zarówno dla trybu "podłączony", jak i "zasilanie bateryjne".

usb_selektywne(1).png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Więc wyłącz testowo dla obu zasilań i sprawdź po restarcie systemu czy cokolwiek to zmieni. Z tego co pamiętam to wstrzymanie selektywne jest domyślnie włączone (zarówno na laptopie jak i PC). Ja mam to wyłączone na stacjonarce.

Jeśli to nie pomoże, sprawdź w menedżerze urządzeń czy jest wyłączona (czyli odznaczona) opcja "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" dla wszystkich kontrolerów (w sekcji " Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej") posiadających tą opcję (w zakładce "Zarządzanie energią").

Edytowane przez toska78
Anawa
komentarz
komentarz

Próbowałem jednej i drugiej opcji - nic nie pomogło.

 

Jak czytam w Internecie to może to mieć związek z jakąś wcześniejszą aktualizacją Windows i problemem z Bluetooth. Co ciekawe, nawet jak wyłączyłem Bluetooth w opcjach i z poziomu menadżera urządzeń, to dalej wyświetlają się te adaptery pod urządzeniami "mysz, klawiatura, pióro", czyli tak jakby system dalej miał włączone bluetooth. Nie wiem, co o tym sądzić ;)

 

bluetooth_usb_mouse(1).png

toska78
komentarz
komentarz

To nie wiem. U mnie na win 11 jak podłączam adapter Bluetooth pod USB na panelu przednim obudowy, nie ma problemu z jego wykrywaniem i dosyć szybko jest parowany z dostępnymi w systemie smartfonami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.