x-kom hosting

GF 7600 GS 256mb AGP - artefakty

makaveli88
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam prosbe, czy moze ktos mi poradzic co moge zrobic. Otoz po 2,3 min gry w jakakolwiek gre pojawiaja sie artefkaty, przerozne tekstury, sciany itd ktorych nie powinno byc. Robilem test 3dmarkiem i wszystko ok, wiec mozna cos na to poradzic czy to usterka techniczna karty? z gory thx za wszystkie odpowiedzi...

snip91
komentarz
komentarz

Karta była kręcona? Jaka jest jej temperatura?

makaveli88
komentarz
komentarz

karta nie byla krecona, nic przy niej nie bylo robione, temperatura ok 41 stopni w tym momencie, dodam ze sciagalem juz sterowniki i directx i nic to nie pomoglo...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury pod obciążeniem, spróbuj z innymi sterownikami. Napisz też czy we wszystkich grach występuje ten problem, jeśli nie to podaj w jakich.

makaveli88
komentarz
komentarz

nie gram za duzo. Np w PES 6 problem wystepuje z mniejsza czestotliwoscia, w TDU z o wiele wieksza, nie wiem czy to istotne ale kiedy pojawiaja sie artefkaty wystarczy na chwile zminimalizowac gre i znikaja, lecz po chwili wracaja znowu

Machur
komentarz
komentarz

wg. mnie to moze miec zwiazek z temp. w stresie. Pewnie masz na pasywnym tego 7600gs co? bez dodatkowego chlodzenia?

makaveli88
komentarz
komentarz

nie mam dodatkowego chlodzenia teraz sprawdzilem temp podczas grania w TDU wzrasta z 41 do 42 jedynie...

Machur
komentarz
komentarz

no to temp w normie jak najbardziej. a jakiej firmy karta?

makaveli88
komentarz
komentarz

wiec do dalej moge zrobic...o ile cos w ogole moge zrobic na necie czytalem cos o upgradowaniu biosa albo o zmianach w nim jakis ustawien jednak nie wiem dokladnie o co chodzi. karta jest firmy Galaxy

Machur
komentarz
komentarz

ja osiagam temp. rzedu ok. 60 stopni na swojej a nigdy nic takiego u mnie nie mialo miejsca. Nawet po podkreceniu 600/900 stabilnie, bez artefaktow. Moze poprostu karta jest uszkodzona? od dawna tak masz? jest na gwarancji? Masz tą wersje GST? Ta kręcona na ddr3?

makaveli88
komentarz
komentarz

wlasnie nie pamietam czy jest na gwarancji...bo nie mam akurat ze soba pudal od niej z papierkami,a czy od dawna z tego co pamietam od okolo 3,4 miesiecy.To jest wersja GS niby slabsza co nie znaczy ze takie rzeczy powinny sie pojawiac imo

makaveli88
komentarz
komentarz

ona nie ma chlodzenia zalmana(chyba to nie zalman) i ma wejscie jeszcze na oddzielne zasilanie...na tej co dales nie widze jego wiec moja jest troche inna

Machur
komentarz
komentarz

moze warto poszukac pudelka z paragonem i gwarancja?

makaveli88
komentarz
komentarz

z tego co pamietam to raczej juz na gwarancji nie jest...ile te karty maja gwarancji, bo mam ja z 3 lata juz jak nie troche dluzej, wiec nic nie mozna zdzialac z tymi biosami itd? moze cos zle jest ustawione?

Machur
komentarz
komentarz

a to raczej gwary nie ma. Z biosami Ci nie powiem. Tez o tym slyszalem, ale nie orjentuje sie wiec w blad Cie wprowadzac nie bede. Z tego co widze sterowniki i dxa zmieniles.

sprobuj jeszcze z najnowszymi z www.nvidia.pl

makaveli88
komentarz
komentarz

co do tego directx`a bym jeszcze sprobowal bo nie moglem znalezc najnowszego, sterowniki mam ze strony nvidi, a moglbys dac mi jakies linki do najnowszego directxa? sprobowalbym jeszcze z nim i dam znac jak cos, chociaz watpie ze to cos da bo gralem na tym directxie co mam teraz kiedys w pes6 i bylo dobrze a teraz niestety pojawiaja sie te artefakty wiec logicznie rzecz biorac nie po stej stronie lezy wina

Machur
komentarz
komentarz

http://www.pobieralnia.pl/plik-540-directx.html ten chyba jest najnowszy. Ale jak bedziesz zmienial sterowniki to najpierw usun poprzednie calkiem, a nie instaluj nowe na stare

makaveli88
komentarz
komentarz

co do sterownikow zainstalowalem nowe na czytso, a directx ten co dales nie pomaga wiec lipa...

Machur
komentarz
komentarz

serio nie wiem. moze ktos ma jeszcze jakis pomysl? oprocz tego ze cos nie tak z karta jest. wg. mnie jest uszkodzona...

makaveli88
komentarz
komentarz

no i ja tak zaczynam myslec ze to po prostu techniczna usterka, chociaz fajnie jakby ktos wiedzial o co chodzi z tymi biosami itd. Dzieki Machur za zainteresowanie sie problemem

sorki ze post pod postem ale moze jeszcze pokaze o co chodzi, wyglada to tak http://img233.imageshack.us/img233/4683/tduiy9.png

Walkman
komentarz
komentarz

a tak po za tematem co to za gra ?? / Stary ta karta jest uszkodzona ... skoro jej nie podkręcałeś i sie nie przegrewa ...

makaveli88
komentarz
komentarz

Test Drive Unlimited, grzebalem w biosie i cos tam w zakladce chipset jest do wyboru 64mb,128,256, mam ustawione 64mb to dobrze? i jeszcze w zakladce jakies tam bylo do wyboru PCI/AGP, AGP/PCI, mam zaznaczone te pierwsze a karta jest na AGP wiec wszystko ok w ustawieniach?

Walkman
komentarz
komentarz

zmień na 256 bo to pewnie jest pamieć karty

makaveli88
komentarz
komentarz

no to chodzi o pamiec karty, ale to moze miec jakis wplyw na te artefkaty? poza tym nie musze sie niczego obawiac jak zmienie co?:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.