x-kom hosting

Dobór płyty głównej - komputer +- 8000

Voychee
utworzono
utworzono

Cześć, potrzebuje pomocy w ocenie poniższego zestawu i doboru płyty głównej. Komputer będzie do grania w 1440p, kiedyś może w 4k, ma być przystępny jeśli chodzi o upgrade w przyszłości stąd chociażby decyzja o platformie AM5, większej obudowie. Budżet miał być w okolicach +- 8500 pln.

https://www.x-kom.pl/lista/3pnzzg5nq

Największe wątpliwości mam właśnie w kwestii płyty głównej, "słyszałem", że przyszłościowo lepiej iść w stronę X670, ale czy to naprawdę potrzebne? Podobno obecne płyty AM5 mają na tyle mocne sekcje zasilania, że bez problemu udźwigną dużo mocniejsze procesory. Nie mam dużych wymagań, nigdy nie robiłem OC i raczej nie będę. Zależy mi na wyważonym wyborze. Wizualnie seria Steel Legend bardzo mi się podoba i chętnie bym przy niej pozostał niezależnie czy w wersji B650 czy X760 - różnica w cenie jakaś ogromna nie jest. Ale jestem otwarty na inne propozycje, także co do reszty zestawu, chociaż wydaje mi się ze jest całkiem gites. Nie mniej im więcej zasięgam opinii tym się już w tym wszystkim gubię i nie wiem co wybrać… :D

Z góry dziękuję za poświęcony czas i wszelkie podpowiedzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.