x-kom hosting

Zamula strony internetowe na starym kompie

vasteq
utworzono
utworzono

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki problem ale mam taki jeden stary komputer płytą główną Gigabyte GA-890XA-UD3, procesorem AMD Phenom II X4 965 3499 MHz, 4 rdzenie i karta graficzna Radeon HD5770 1GB. Dotychczas siedziało w nim 2x4GB DDR3 1333MHz. ale dokupiłem kolejne 4GB i razem jest 16GB. Win 10 przeinstalowany kilka miesięcy temu i chodził całkiem szybko do czasu jak jakieś 2 miesiące temu zaczął mieć zawiechy podczas przeglądania stron, głównie przy pracy nad FB, edycją postów, czy czytanie maili z Meta Business Site które powoduje klatkowanie tak mocne że wole odpisywać z telefonu. Nawet jeśli mam otwartą tylko jedną stronę. Zainstalowałem MemInfo do podglądania zajętego ramu i pokazuje raptem 30% wykorzystania. Nie wiem czy to procek tak ogranicza teraz, czy karta graficzna. Często na stronach wywala brak odpowiedzi, albo po prostu zamraża ekran. Antywirus Bitdefender Total Security. Dzieje się to głównie w Chrome, a na Edge jest lepiej ale też zamula. Czy jest jakiś program który by był stale widoczny w jakimś małym okienku który pomógłby zdiagnozować wąskie gardło tego problemu? :P Domyślam się odpowiedzi że pewnie cały komp jest wąskim gardłem ale może coś uda się niskim kosztem zaradzić.

adijedi
komentarz
komentarz

Jakbyś wymienił dysk na jakiś ssd to jeszcze mógłby trochę rozwinąć skrzydła, ale to już nie te lata dla tego kompa, poza tym właśnie te programy, które doinstalowałeś zamulają :(

  • Dobra wypowiedź 1
vasteq
komentarz
komentarz

Dysk SSD jest, zapomniałem dodać. Jest na nim system i programy wszystkie tez (mam nadzieję że nie pomyliłem liter dysku podczas instalacji, ale muszę to lepiej sprawdzić jakimś programem)

adijedi
komentarz
komentarz
  • CrystalDiskInfo - spróbuj jeszcze tutaj dysk sprawdzić i oczyścić za pomocą zwolnienia pamięci Start/ustawienia/system/pamięć
OstatniMohikanin
komentarz
komentarz

Czy to będzie też działać na starym kompie z Win 7? Takim który jest mi potrzebny wyłącznie do przeglądania internetu, ewentualnie jest tam wgrany program do szybkiej diagnozy samochodu, nie zajmuje on wiele miejsca? Mogę spróbować coś w tym zakresie podziałać? 

vasteq
komentarz
komentarz

Ale to mam co dzień zwalniać pamięć czy jak się muli? Czy chodzi tu o usunięcie jakichś zbędnych plików, rejestrów itp które zamulają system?

adijedi
komentarz
komentarz

nie co dzień, tylko zwolnij tą pamięć, tam są pliki tymczasowe, jakieś archiwa po update'ach systemu, pousuwaj niepotrzebne pliki, odinstaluj programy, których nie używasz.

 

vasteq
komentarz
komentarz

Crystal Disc Info nie pokazuje błędów na dysku SSD na którym jest system i programy. Na pozostałych pokazuje, ale to chyba nie ma związku z działaniem systemu. Muszę może przeskanować dysk systemowy i pousuwać zbędne pliki, czy też może rejestry. Jest na nim 23GB wolnego miejsca. Jaki program polecacie, CCleaner? Czy jest możliwe że to wina antywirusa który pracuje w tle i co chwila robi zawiechy? Ale wtedy pokazywało by jakieś obciążenie CPU czy pamięci. Na pasku narzędzi udało mi się uruchomić ikonę obciążenia CPU i pamięci więc zacznę to obserwować.

adijedi
komentarz
komentarz

CCleaner - tak, przeskanuj dyski, pendraki jak masz przy okazji, usuń zbędni pliki

Odinstaluj antywirusa i zobacz jak chodzi internet - porównaj sobie jak wówczas jest

Wyczyść ciasteczka stron internetowych i sprawdź działanie, jak najmniej kart, pozdrawiam :kawa:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.