x-kom hosting

[5000zł - 6000zł] Komputer streamowanie, montowanie filmów, gry

Kreatywny
utworzono
utworzono

Cześć,
zabieram się za składanie komputera pod montowanie filmów oraz streamowanie gier. Założeniem jest też więc możliwość ogrywania starszych gier -> CS, League of Legends, ale też nowszych -> GTA.

Będę też kupować dwa monitory (ich nie liczymy w cenie komputera) - tutaj też chciałbym od Was poradę - aktualnie zastanawiam się nad:
- BenQ ZOWIE XL2546K czarny 240Hz
- BenQ ZOWIE XL2540K czarny
 

Żeby nie przychodzi i nie prosić o gotowe sam złożyłem takie coś:
Procesor: Intel Core i5-13600KF 3.5 GHz (1200zł)
Chłodzenie procesora: ENDORFY Fera 5 120mm (140zł)
Płyta główna: ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI DDR4 (690zł)
Pamięć: Kingston FURY 32GB (1x32GB) 3200MHz CL16 Beast Black (329zł)
Dysk: Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620 (270zł)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6 (1449zł)
Obudowa: be quiet! Pure Base 500 FX (539zł)
Zasilacz: ENDORFY Supremo FM5 750W 80 Plus Gold (459zł)
System operacyjny: Microsoft Windows 11 Pro (759zł)

Całkowity koszt: 5 835 zł

Pierwsze najważniejsze pytanie to czy ten zestaw jest kompatybilny (sprawdzałem i chyba jest, ale wolałbym potwierdzenie), dwa czy da się coś w podobnej cenie lepszego wykręcić i czy w ogóle na takim sprzęcie uciągnie się streamowania gier np.

Pozdrawiam

 

Kreatywny
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję @dexxone92 za odpowiedź. A możesz jeszcze uzasadnić swój wybór? Lepsza wydajność będzie? Bo chłodzenie widzę to samo, tylko chyba karta inna i proces, to poprawi wydajność o dużo? Czy np. te co ja złożyłem komponenty to np. nie kleją się w kupę. Pytam, ponieważ jestem zupełnie zielony w tym, w żadnym wypadku to nie atak czy coś.

A może w ogóle warto dołożyć i zerknąć na coś z komputerów polecanych na 2023 r. i np. dołożyć do tego za 6700.

Pytanie czy jest przeskok między np. tym moim zaproponowanym albo przez użytkownika @dexxone92 a tym z xkom, czy nie.

KillaHill
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Kreatywny napisał:

A może w ogóle warto dołożyć i zerknąć na coś z komputerów polecanych na 2023 r. i np. dołożyć do tego za 6700.

14500 do gier kompletnie nie ma sensu. W tym zestawie wyżej możesz zmienić CPU na https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 i w ten sposób w zestawie za 5800 zł będziesz miał nawet lepszą wydajność w grach niż na tym za 6700 zł od Liptona. W ogóle ta propozycja od Liptona to jakś ulep. Jak można dać NV5 i do takiej obudowy mATX 

dexxone92
komentarz
komentarz

@KillaHill czasem się na tych zestawach wzorowałem w sensie od liptona ale widzę że to nie ma sensu nawet.

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Trzeba uważać obecnie na wszystko i wszędzie. Sam zestaw nie jest zły, ale połączenie obudowy NV5 z mobo mATX to dla mnie osobiście jakaś abstrakcja.  Obudowa nastawiona tylko i wyłącznie na wygląd (bo z cyrkulacją powietrza to w niej dobrze nie jest, szczególnie w kwestii temperatur GPU), a wygląd takiej konfiguracji szlag trafia przez mobo mATX nie wspominając o białym modelu karty, która będzie tam pasować jak pięść do nosa. Zarówno pod względem wizualnym to leży i kwiczy po całości nawet w takiej obudowie jak NV5. Z jednym wentylatorem wciągającym w tej obudowie będzie nawet już można powiedzieć, że gorąco będzie dla GPU. I to chłodzenie, ta małpa za jakieś niepoprawne 200 zł, no ale to wiadomo, to twór x-kom więc trzeba wrzucać. Jeszcze tak patrzę, wentyle w wersji nie PST a zwykłej. Mobo ma 3 złącza 4PIN więc po podłączeniu tych dwóch wentyli zostaje jedno wolne. Na przyszłość już trzeba kombinować albo z PST albo z adapterami. Taki po prostu ulep bez ładu i składu. Reszty zestawów nawet nie chcę sprawdzać ;-) 

 

https://proline.pl/koszyk/4c7ee7b6 w tej samej cenie - mobo ATX z WIFI + pełne obsadzenie 5 wentylatorów - 3 na bok, jeden na dół. jeden na tył. 

Tak to powinno wyglądać a jeszcze mało tego, to kosztuje nawet kilka złotych mniej. 

 

Dobra poddałem się, sprawdziłem zestaw za 15000 zł od Liptona. 

 

Kupić zestaw za 15 000 w obudowie bez filtrów przeciwkurzowych - interes życia po prostu. Nawet nie raczył dodać kompletu filtrów do Lancool III, a o tych filtrach dodatkowych to wie każdy, nawet ten który szuka pomocy i porady.  Zasilacz Corsair bez natywnego złącza 12VHPWR po co i na co komu. Taniej jest https://proline.pl/zasilacz-be-quiet-straight-power-12-1000w-bn338-p8118668 z 80Plus Platinum.  Zamiast dopłacać do pamięci 7200 MHz które i tak niczego tutaj nie zmieniają poza cyferkami lepiej byłoby dać 6400 MHz i dorzucić ramkę kontaktową pod i7. 15000 zł i też taki ulep i też w tych pieniądzach można wyjść o wiele lepiej nawet https://proline.pl/koszyk/4a05c05b w niższej cenie co i tak jest lepsze. 

 

Ktoś się tam chyba nie przykłada do kompletowania konfiguracji. Dziwne propozycje. 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Jak czytam i słucham tego liptona i blaka to jakbym słyszał przedstawiciela od sprzedaży garnków, sokwirówek czy cudownych masażerów :E 

Dziś świadomość klienta podczas zakupów to jest must have... inaczej wcisną człowiekowi takie pokraki... Buda gdzie sugeruje Lipton wentyl na dół i tył a miejsce na boku i górze  na 3 x 120mm jest :E  Budżet i tak przekroczony bo ponad 6700 i tak wyszło ale już żeby zasugerować klientowi lepszy obieg w budzie ze szkła to już BE :E 

No dramat...ale cóż, takie realia 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, anioł2009 napisał:

Dziś świadomość klienta podczas zakupów to jest must have...

Dokładnie, to jest najważniejsze. Ale niestety tak nie jest. Obecnie ludzie są leniwi, nie sprawdzają niczego, nie porównują, nie potwierdzają wiadomości czy informacji w innych źródłach. Wystarczy podsunąć cokolwiek gotowego na tacy i łykną wszystko jak leci

  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

Dlatego wrzucam post tutaj i czekam na opis dalszy.
Czyli Ty @KillaHill sugerowałbyś iść bardziej w stronę tego co zaproponowałeś w pierwszym poście: https://proline.pl/koszyk/4c7ee7b6 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Zdecydowanie

Kreatywny
komentarz
komentarz

@KillaHill dzięki, a jeśli chodzi o pracę z wifi, aktualnie w wynajętym mieszkaniu ciężko mi poprowadzić kable do stacjonarki. 

Teraz w obecnym komputerze używam: karta sieciowej TP-Link Archer TX3000E i Internet zaskakująco bardzo dobrze i trwale.
image.png.568d6b9ebe5c37e77e1f7ca67b655f24.png

Czy jeśli chciałbym rzeczywiście iść w transmisje online to musiałbym dokupić jakąś lepszą kartę sieciową?

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Powinno być ok, kwestia rozdzielczości, bitrate, klatek materiału jaki będziesz puszczać. 

Kreatywny
komentarz
komentarz

@KillaHill Mógłbym Cię prosić o jeszcze ostatnią rzecz?
Założenie to samo, ale teraz żeby koszt nie przekroczył 10k.
 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.