x-kom hosting

Monitor 2k, skalowanie czcionek w starszych programach?

sabaru
utworzono
utworzono

Zakupiłem sobie ostatnio monitor AOC 27G2U. Sam monitor jest ok jednakoż problemem jest tutaj rozdzielczość, a przede wszystkim skalowanie. Rozdzielczość mam ustawioną 2k i ikony jak i reszta interfejsu na nim są tak małe że ledwo je widać. Więc w ustawieniach systemu je sobie powiększyłem do 125%. Niby wszystko działa i lepiej się na to patrzy i czyta teksty. Ale jedno co zauważyłem to że w niektórych starszych program czcionki są rozmazane i ledwo czytelne. Z tego co czytałem to problemem jest sam system bo nie do końca potrafi to poprawnie ze skalować. Próbowałem różnych sztuczek. I jak np. poprawiła się czytelność w takich programach to znowu ustawienie interfejsu się zmieniło i np. przycisk zasłaniał tekst. Próbowałem już naprawdę wiele sztuczek z internetu i nic nie działało ale może jednak ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?

Gawel
komentarz
komentarz

Takie skalowanie na 27", to zaszalałeś. Ja mam 32 2K i max 115%, więcej nie daje rady na to patrzeć. Może zmniejsz skalowanie a pobaw się rozmiarem tekstu. Same ikony można powiększyć, tylko trzeba poszukać programu który to ogarnie, albo pobawić się rejestrem 

sabaru
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi głównie o to że 3 lata temu pogorszył mi się wzrok w jednym oku i teraz jak jest takie skalowane ustawione na takie rozdzielczości to gorzej mi się ekran widzi. Najlepiej właśnie jak jest na 125%. Co ciekawe na Full HD monitorze miałem normalne tyle że to jest właśnie mniejsza rozdzielczość i bez kombinowania fajnie było widać.

 

39 minut temu, Gawel napisał:

Takie skalowanie na 27", to zaszalałeś. Ja mam 32 2K i max 115%, więcej nie daje rady na to patrzeć. Może zmniejsz skalowanie a pobaw się rozmiarem tekstu. Same ikony można powiększyć, tylko trzeba poszukać programu który to ogarnie, albo pobawić się rejestrem

 

Próbowałem już tak i nic to nie daje. Co ciekawe próbowałem też ręcznie ustawiać skalowanie wpisując 125% i na tym widać nieco lepiej czcionkę ale znowu z niektórymi programy (szczególnie z tymi starszymi) dzieje się coś takiego jak na fototece. Np. że są rozjechane okienka czy za małe przyciski.

 

foto1.jpg

Edytowane przez sabaru
Gawel
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze pobawić ustawieniami we właściwościach samego programu. PPM na programie.exe i zgodność 

 

 

Screenshot_1.jpg

sabaru
komentarz
komentarz
17 minut temu, Gawel napisał:

Możesz jeszcze pobawić ustawieniami we właściwościach samego programu. PPM na programie.exe i zgodność 

Też już to robiłem i też nie pomaga. Gdzieś czytałem że stare programy i to na prawdę stare co mają, np. po 10 lat nie mają wbudowanej funkcji do auto skalowania czy jakoś tak  to raczej nic nie pomoże jak je na nowo przepisać i dodać tą funkcje jeżeli chce się je poprawnie wyświetlić na monitorach 2k. W tedy jak były pisane to mało kto miał taki 2k monitor i były pisane pod full hd. Tak że jak nie ma jakiegoś alternatywnego obejścia, a miałem jeszcze nadzieje że ktoś jakiś znalazł niesandrowy sposób na obejście tego problemu  jak nie to będzie kiszka z tego, a chyba nie ma nowszego programu takiego programu do tego co go potrzebuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.