x-kom hosting

[max5000] Laptop | Lekki, niewielki, dobra bateria, do pracy biurowej

TheSun
utworzono
utworzono

hej,

Poszukuje laptopa w cenie do 5000zł z system operacyjnym W11.
Laptop będzie wykorzystywany nas studiach/aplikacji do typowo biurowej pracy czyli word, excel, przeglądanie internetu etc.
Zależy mi na tym żeby był lekki, niewielki i z dobrą baterią. Ma się mieścić w torebce wiec myślę ze 14 cali to dobry wybór. Pamięc ram myśle ze minimum 16gb, ze względu ze czasem bedzie wiele kart otwartych. Żeby szybko działał to m2/ssd 512gb/1tb.

Dodatkowym atutem jest jasny kolor.

 

Na oku mam ten ale nie jestem pewien jak z temperaturami i czy oled spełnia swoje zadanie, co z żywotnością przy nim?

https://www.x-kom.pl/p/1118409-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux3402za-i5-1240p-16gb-512-win11-oled-90hz.html

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz model ASUS ExpertBook B5402CBA i5-1240P/16GB/512/Win11P za 4 499 zł ale są ostatnie sztuki więc jak się wyprzeda to jest jeszcze Lenovo ThinkBook 14 i5-1335U/16GB/512/Win11P za 4 449 zł.

 

Jeśli ekran ma duże znaczenie to na matrycy OLED jest Lenovo Yoga Slim 6-14 i7-1260P/16GB/512/Win11 za 4 499 zł. Ma solidną obudowę (aluminiowa pokrywa matrycy, aluminiowe wnętrze laptopa, aluminiowa obudowa, standard militarny MIL-STD-810H), mocny 12 rdzeniowy procesor i7, 16 GB RAM, świetny ekran OLED 14,0" o rozdzielczości 1920 x 1200 (WUXGA), jasności 400 cd/m² z pokryciem barw 100% DCI-P3 i HDR 500. Waga to zaledwie 1,35 kg.

Edytowane przez tapczan2
TheSun
komentarz
komentarz

Wlasnie nie wiem jak z oledem do takiej pracy w wordzie, dużo dokumentów i tekstu. Czy zwykła matryca nie będzie lepsza?

TheSun
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa a jak sie ma zenbooka do tego matebooka?

Edytowane przez TheSun
tapczan2
komentarz
komentarz
15 godzin temu, TheSun napisał:

Wlasnie nie wiem jak z oledem do takiej pracy w wordzie, dużo dokumentów i tekstu. Czy zwykła matryca nie będzie lepsza?

Przez "przeglądanie internetu etc." rozumiem też filmy, Youtube i do tego OLED będzie dobry. W pozostałych sytuacjach możesz wybrać jeden z dwóch pierwszych modeli, które podałem.

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

jak sie ma zenbooka do tego matebooka?

 

ASUS ZenBook także jest w porządku, ale obawiam się, że cena może być wyższa niż MateBook przy podobnych podzespołach.

Prosaid
komentarz
komentarz

@TheSun Będzie lepsza zwykła matryca IPS, można też wybrać taką co ma dobrą jasność i pokrycie 100%.

ASUS ZenBook 14 UM425QA R5-5600H/16GB/512/Win11 3499 zł
Myślę że spokojnie wystarczy, matryca IPS z 100% pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa, bardzo dobre wyniki pracy na baterii.

 

Jeżeli chcesz bardziej ro rozrywki to Yoga

Lenovo Yoga Slim 6-14 i5-1240P/16GB/512/Win11 3999 zł

Tylko dalej nie widzę sensu przepłacać na i7, jak nie odczujesz różnicy w użytkowaniu.

TheSun
komentarz
komentarz

Właśnie tego OLEDA się obawiam, bo filmów i zdjęć nie będą oglądane. Głownie tekst bo to dziedzina prawnicza więc czy to word i pisanie pism, czy czytanie ustaw, orzeczeń itp., czyli ściany tekstu więc nie chciałbym dopuścić ze za 3lata ekran sie wypali i wymiana.
Obawiam się tylko kultury pracy jeszcze bo coś czytałem ze przy tym 1240p od intela jest throttling dlatego to istotne też było.

 

Pooglądam na żywo tego zenbooka 14 z ryzenkiem, matebook'a czy lenovo, Dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.