x-kom hosting

Zacinający się YT oraz Szalejąca klawiatura

TenMałoZnany
utworzono
utworzono

Witam, niedawno złożyłem zestaw komputerowy, a mianowicie:
RAM: Lexar ARES RGB DDR5 RAM 32 GB Kit (16 GB x 2) 6400 MHz
Procesor: AMD Ryzen 5 7600 6-Core, 12-Thread Desktop Processor, bis zu 5.1GHz
Płyta główna: Gigabyte B650 AORUS Elite AX 1.0 AMD B650 Socket AM5 ATX
Karta graficzna: ASUS TUF Gaming Radeon RX 7700 XT OC Edition 12 GB GDDR6
Zasilacz: Corsair RM850e (2023) w pełni modułowy, cichy zasilacz ATX - kompatybilny z 3.0 i PCIe 5.0

Posiadam mianowicie taki problem, że podczas gry (Nawet takiej która zużywa 10% procesora i karty) i jednocześnie odpalonym YT lub Spotify, klawiatura odmawia posłuszeństwa i reaguje z 1-2 sec opóźnieniem, a film na YT czy też piosenka na zielonym portalu się zatrzymują. Najdziwniejsze jest to, że gra nie dostaje żadnego spadku wydajności. 

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam i w necie po wpisaniu fraz nic nie znalazłem. Tutaj pojawia się pytanie czy to wina płyty głównej, zasilacza, procka czy też starego monitora, a raczej w moim przypadku telewizora?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Jaki tam masz dysk?

TenMałoZnany
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa A więc tak, posiadam 3 dyski. 
Dwa SSD m2:
Główny: Lexar NM620 2TB 3500mb/s (Z mojego poprzedniego zestawu podzielony na dwie partycje 120GB system i 1.74TB na duperele)
Zapasowy: Plextor 256GB M.2 PCIe NVMe M9PeG (Używany do jednej starej gierki która z czasem zabiera niepotrzebne miejsce, jest to dość stary dysk kupiony od kolegi)
Jeden SSD: ADATA SU800 6gb/s 128GB

Mój kolega jak tylko słyszałem opis to powiedział mi że na 99% płyta i jej sekcja zasilania ale on nigdy tak nie miał więc bardziej strzela.

anioł2009
komentarz
komentarz

Zostaw tylko dysk systemowy i testuj.  Jeśli to nic nie da to ustaw niższe taktowania na pamięciach, może są za wysokie i się coś sypie.

  • Dobra wypowiedź 1
TenMałoZnany
komentarz
komentarz

@anioł2009  Mógłbym prosić o link do jakiegoś dobrego poradnika bo nigdy się w bios nie bawiłem i nie chce czegoś źle ustawić i za nisko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.