x-kom hosting

Komputer nie działa

flopps
utworzono
utworzono

Dzisiaj przyszły do mnie części do nowego komputera, udało mi się go złożyć lecz mam lekki problem - na monitorze nic się nie dzieje, wyskakuje "brak sygnalu" po odpaleniu z włożonym pendrive z instalatorem windowsa.

Jedyne jakie opcje widzę to:

A) coś źle połączyłem (choć wątpię bo jednak się odpala)

B)wina gpu,  dokładnie gtx1050 - dość długo go mam i pochodzi ze starego komputera 

C)brak zgranego biosu, w zestawie z płytą główną dostałem płytę CD lecz nie wiem do czego ona może służyć, może jest tam zgrany bios?

Liczę na jakąś pomoc 

Zakupione rzeczy to: ryzen 5 5600, gtx 1050, endorfy fera 5, msi b550apro, Kingston fury 3600mhz cl17 16gb,lexar nm620, zasilacz endorfy vero 600W, obudowa krux vako

anioł2009
komentarz
komentarz

Czy bios był zaktualizowany na tej mobo ?

Prosto ze sklepu moze nie działać gdyż te płyty wymagały aktualizacji bios do obsługi ryzenów 5xxx.

 

 

Płyta ma możliwość zflashowania biosu z pendrajwa. Trzeba pobrać bios najnowszy ze strony producenta, skopiować go na pendrive, włozyc w usb i użyć przycisku flsh bios który znajduje się z tyłu płyty nad portami usb 

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

MSI B550-A Pro obsługuje Ryzena 5600 dopiero od wersji biosu 7C56vA9, być może płyta ma wgrany za stary bios i dlatego masz czarny ekran.

https://pl.msi.com/Motherboard/B550-A-PRO/support#bios

Możesz od razu wgrać najnowszą wersję czyli 7C56vAF.   Pliczek z biosem na pendrive trzeba dać.

Bios można wgrać za pomocą przycisku FlashBios w płycie głównej. Masz poradniki na necie, np na YouTube jak to zrobić.

flopps
komentarz
komentarz

@Mogeto okej, jutro po szkole zobacze i dam znać 

 

 

@anioł2009 płyta raczej nie była aktualizowana ja tego nie robiłem bo nie mam napędu do odpalenia płyty CD ale zrobię tak jak piszecie i dam znać 

Mogeto
komentarz
komentarz

Na płycie CD masz sterowniki, a nie bios.

Bios pobierasz z internetu i kopiujesz na pendrive.

flopps
komentarz
komentarz

@Mogeto pobrałem, wrzuciłem na pendrive, zmieniłem nazwe pliku na MSI.ROM, wsadziłem pendrive, przytrzymałem 3sekundy przycisk flash, po chwili przestało migać i się odpaliło lecz nadal nie wyświetla 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.