x-kom hosting

Wymiana ramu

Gość
utworzono
utworzono

Witam chciałbym wymienić RAM w komputerze. Moja płyta obsługuje maksymalnie częstotliwość 3200 MHz i takie chciałbym kupić (2x8gb). Mam procesor ryzen 5 1600 dowiedziałem się że jest on wybredny i nie każde pamięci  chce obsługiwać na tej prędkości. Szukałem na internecie lecz niczego nie znalazłem. Prosiłbym o pomoc w doradzeniu jaki model ramu kupić 

Gość
komentarz
komentarz

@Sławomir dziękuję za pomoc

Gość
komentarz
komentarz

Mam też pytanie ponieważ jestem laikiem w składaniu komputerów , co mam zrobić po włożeniu ich do swojego miejsca. Słyszałem że trzeba wejść w bios i wybrać profil xmp lecz nie wiem czy to prawda i jak to zrobić.

Sławomir
komentarz
komentarz

Tak jest to prawda. W płytach AMD jest to opcja o nazwie D.O.C.P, w opcji tej wybierasz profil prędkości pamięci.

Gość
komentarz
komentarz

@Sławomir Dziękuję 

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.