x-kom hosting

Problem z pamięcią RAM (Wirus)?

v_wojtek_v
utworzono
utworzono

Witam, zacznę od podzespołów:
HUANANZHI X99-QD3
X99 XEON E5-2696v3 18R/36W 3.8 GHz TURBO
2x 16GB DDR3 1600MHz
Windows 11
PROBLEM:
Problem polega na tym że w losowym momencie (Nawet gdy komputer po odpaleniu zostawiam samemu sobie) stopniowo pamięć RAM zaczyna się zapełniać aż do 100% (trwa to około 5-10 min) po czym komputer się zawiesza a po resecie przez najbliższe 30min się nie uruchamia.

 

Jeżeli mogłoby coś pomóc, jakieś logi czy cokolwiek to jestem do dyspozycji i czekam na opinie.

anioł2009
komentarz
komentarz

Żeby wyeliminować jakikolwiek błąd software czy aplikacji trzeciej to wypada zrobić format i wtedy zbadać czy dzieje się to samo.

Sterowniki do płyty głównej od chińczyka czy z automatu pobrane przez windowsa ?

v_wojtek_v
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Automat od windowsa

 

P.S.

Format to ostateczność jeżeli jest możliwość naprawy w inny sposób to jest to dla mnie korzystniejsze rozwiązanie

Edytowane przez v_wojtek_v
Dopisek P.S.
leelareso
komentarz
komentarz

pobierz https://www.adlice.com/roguekiller/#alt_download i przeskanuj wersją portable, tylko przed skanowaniem ustaw w ustawieniach skanowania opcję beta  malpe

v_wojtek_v
komentarz
komentarz

@leelareso Skanowałem tym i adwcleaner'em. Coś tam znalazł, usunąłem ale problem nadal występuje.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Albo zobacz jeszcze w trybie czystego rozruchu czy będzie ten problem jeśli skanowanie narzędziami adware/malware (jeszcze jest popularny MBAM strona oficjalna) nie pomoże. W ostateczności można zrobić i podać logi z narzędzia FRST (pod kątem sprawdzenia czy nie ma infekcji) jak chcesz uniknąć przeinstalowania systemu.

Edytowane przez toska78
v_wojtek_v
komentarz
komentarz

image.thumb.png.73af39f6ea1ffd48d6f0dccb5ae67b1a.png

 

Dorzucam SS z Monitora zasobów, w tle działa tylko antywirus i steam, chyba trochę dużo tej wstrzymanej pamięci.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej nie ma znaczenia ile jest wstrzymanej skoro dostępna jest sumą wstrzymanej i wolnej. Na zrzucie jest za to sporo pamięci w użyciu mając nawet na uwadze że system działa na zasadzie "im więcej RAM tym więcej pamięci w użyciu". U mnie np. przy 16GB RAM jest ok. 4 GB pamięci w użyciu przy uruchomionej przeglądarce z kilkunastoma kartami. Ze zrzutu widać że w systemie jest zainstalowany antywirus zewnętrzny więc też swoje pobierają jego procesy działające w tle.

Edytowane przez toska78
v_wojtek_v
komentarz
komentarz

Wymieniłem kości pamięci na inne i wszystko gra :D
Człowiek myślał że coś software nawala a tutaj Hardware.

leelareso
komentarz
komentarz

Dziwne zachowanie jak na winę sprzętu.

kacperlol1.
komentarz
komentarz

Chyba masz za słaby komputer na Windows 11 pobierz se Windows 10 lub 7 najlepiej albo zrub też pełny skan antywirusowy

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

No dziwne bo rodzaj pamięci RAM raczej nie ma znaczenia dla jej użycia, tym bardziej jeśli taka sama ilość i taktowanie.

Edytowane przez toska78

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.