x-kom hosting

Brak możliwości wejścia w bios.

Reziu
utworzono
utworzono

Witam nie wiem dokładnie czy w dobrej kategori wrzucam jeśli nie z góry przepraszam.

Mam następujący problem  może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Potrzebuje wlaczyc opcje secure boot w biosie i mam taką sytuację jak na filmie . 

https://youtu.be/2LenO3sCUXk?si=0OeWBXYlRNVfDpT-

Bios identyczny wszystko fajnie tylko po wyłączeniu CSM zapisaniu ustawień i zrestartowaniu komputera nie moge już odpalic biosa .Momentalnie wrzuca mnie już na pulpit . A jeśli od samego startu będę wciskał delete to obraz nie odpali . Teraz żeby odpalic bios muszę go zrestartować z poziomu plyty.

 

Moja płyta główna to :asrock b450m-hdv r4.0

Ostatnio wgralem nowego biosa lecz niestety nic nie pomoglo, ktoś podpowiedział mi że mam włączonego fast bota ale w tym momencie nie mam jak go wylaczyc. A ta opcja wyłączenia CSM automatycznie go uruchamia .

Gawel
komentarz
komentarz

Spróbuj wejść podczas restartu windowsa. Musisz przytrzymać Shift i go zrestartować. Potem rozwiąż problemy/ Opcje zawansowane i Ustawienia oprogramowania UEFI. Wtedy spróbuj wyłączyć Fast Boot

Ewentualnie Uruchamianie zawansowane i uruchom ponownie 

 

Screenshot_1.jpg

Reziu
komentarz
komentarz

Niestety dalej mam problem przy próbie odpalenia jak kolega tutaj wyżej napisał mam czarny ekran komputer chodzi ale ekran nie reaguje bo zrestartowaniu dalej wrzuca szybko do Windowsa:/

adijedi
komentarz
komentarz

a tak z ciekawości, co klikasz gdy włączasz komputer :ninja:jaki klawisz

Reziu
komentarz
komentarz

Teraz próbowałem na 2 sposoby .

Pierwszy klikam uruchom ponownie z nascisnietym cały czas shiftem (komputer wyłączą się i włącza lecz ekran nie reaguje na wyświetla się informacja ze monitor nie jest podlaczony).

 

Druga opcja za pomoca uruchomienia zaawansowanego tutaj już nic więcej nie klikam ale komputer reaguje tak samo. 

 

Jeśli zrestartuje komputer on włącza się normalnie ale bez możliwością wejścia w bios.

 

Zastanawia mnie jak działa ten CMS że jego wyłączenie automatycznie uruchamia u mnie ten fast boot. 

 

Ogólnie potrzebuje wlaczyc ten secure bot ponieważ wymagany jest do aplikacji antycheat faceit beż tego nie moge ruszyć.

Rozważałem ze jest to jakaś wada plyty ale jest ona nowa ma może 3 miesiące 

 

Skończyły mi się już pomysły co mogę z tym zrobić:/

A jeśli zrobię reset plyty głównej to normalnie bios wchodzi mi po wciśnięciu Del na klawiaturze tak jak powinno być. Cała zabawa dzieje się gdy wyłącze CSM i muszę wrócić do biosu po restarcie

adijedi
komentarz
komentarz

włącz kompa i od razu klikaj F2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.