x-kom hosting

Intel I5 11400F vs Ryzen 5 7500F - ciekawe porównanie z kartą RTX 4070

Zimi
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

 

Od razu zaznaczam, że w żadnym wypadku nie chcę podbić oglądalności kanału na yt tego gościa. Jakiś randomowy gość ale robi ciekawe porównania. Do rzeczy. Chciałbym sobie złożyć komputer do grania na 27 monitorze w 1440p, ale nie znam się na tym czy AMD czy Intel, kartę dostałem w prezencie Inno3D RTX 4070 iChill. No i zacząłem szukać filmików czytać jakieś porównania itd. Natrafiłem na filmik, w którym wychodzi na to, że mój obecny procesor 11400F w wielu (RDR2, Cyberpunk) testowanych w tym filmie grach wypada lepiej ale tak samo niż Ryzen 5 7500F. Jedynym wyjątkiem jest Hogwarts Legacy, w którym dużo lepiej radzi sobie Ryzen. Czy możecie mi wyjaśnić o co chodzi?

 

 

 

Chciałem sobie sprawić kompa, żeby grać sobie w 1440p mając oczywiście jak najwięcej FPS. Budżet to 3000 zł (ze wszystkim - dyski, obudowa itd.) BEZ jedynie karty graficznej. 

 

Po obejrzeniu tych dwóch filmików nabrałem dużych wątpliwości czy to kupowanie AM5 i ddr5 ma sens.

 

Mój obecny komp:

 

image.png.2adb7d1ffd5660af2f39530fef3604d0.png

 

Co myślicie po zobaczeniu tych dwóch filmików (oczywiście niby może być to bullshit ale gościu pokazuje wszystkie ustawienia grafiki itd.)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.