x-kom hosting

Wybór karty graficznej do LG 27GP850: RTX 3060 vs RTX 4060 dla 2K

Verbatov
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, planuję kupić nową kartę graficzną do monitora LG 27GP850 który ma standardową rozdzielczość 2k i właśnie w takiej rozdzielczości zamierzam grać na wysokich i średnich ustawieniach. Niestety moja obecna karta nie daje rady i jestem zmuszony grać na 1k. Zastanawiam się nad dwiema kartami:
https://www.x-kom.pl/p/661713-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-gaming-oc-lhr-12gb-gddr6.html
https://www.x-kom.pl/p/1156772-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-4060-eagle-oc-8gb-gddr6.html
Ceny są podobne i 4060 wypada lepiej w większości testów ale niestety ma wąską szynę 128bit co może stanowić problem przy rozdzielczości 2k. Doradźcie mi proszę co lepiej wybrać.

ekson_
komentarz
komentarz

Najlepszym wyborem będzie NVIDIA GeForce RTX 3060 Gaming OC LHR 12GB GDDR6 może być lepszym wyborem dla Twoich potrzeb, ponieważ ma większą ilość pamięci, co może być korzystne przy grze w wyższych rozdzielczościach. Jednakże, zawsze warto sprawdzić recenzje oraz testy wydajności konkretnych modeli kart graficznych, aby podjąć najlepiej przemyślaną decyzję.


 

leelareso
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Verbatov napisał:

rozdzielczość 2k i właśnie w takiej rozdzielczości zamierzam grać na wysokich i średnich ustawieniach

na 3060/4060 to też nie będzie miłe doświadczenie. Jaką obecnie masz kartę?

Verbatov
komentarz
komentarz

Właściwie to pomyliłem się, zamierzam grać w 2,5K. Przeglądałem oferty kart i nagle mnie olśniło. Przecież mogę kupić RTX 4070 na raty. Kupię kartę na samym końcu więc możliwe że za kilka miesięcy jeszcze stanieje. Jakbym zainwestował w tego 4070 to miałbym już kompa na ładnych parę lat i mógłbym grać w 2,5K w bardziej wymagające gry w 50-60 klatkach więc myślę że warto zainwestować. Wydaje mi się że temat został wyczerpany. Dzięki za pomoc :)

  • 3 tygodnie później...
Adam K
komentarz
komentarz

zainwestuj w 4070ti super, w 1440p będziesz grał komfortowo przy 60fpsach na ultra. Pod warunkiem że masz jakiś normalny procesor, a nie jakiś 7generacji

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.