x-kom hosting

Jaki RAM do ACER Predator Helios 300 Predator PH315-51?

Koziar
utworzono
utworzono

Hej, mam pytanko jakie kości RAM kupić. Mam DDR4 2666Mhz 8gb w laptopie i chce rozszerzyć do 16/32. I teraz tak:

* Jezeli bym chcial do 16gb to ta druga kość musi byc z tej samej firmy i takie samo taktowanie czy ma być ono mniejsze?

* Jezeli bym chcial do 32gb to 2x16gb 2666Mhz lub 1x32gb 2666Mhz (lub mniejsze taktowanie) i bedzie śmigało normalnie?

* Czy mozna gdzies sprawdzic ile GB przyjmie laptop? Mysle ze 32 max, widzialem gdzies na stronce ale to tak z ciekawosci pytam :D

* Oraz czy polecacie jakies konkretne kości

Sory za brak wiedzy ale nigdy sie tym nie bawiłem i nie interesowalo mnie taktowanie a nie chce miec pozniej lipy. Z góry dziekuje!!

 

Laptop Acer Predator 300 I7-8750H, GTX1050ti

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Idealnie jakby kość była z tej samej firmy i o tych samych parametrach, ale inna też może działać.

 

Mam laptop z tym samym procesorem i mam 2 x 16 GB. W 2021 r. zapłaciłem 558 zł (i wydawało mi się tanio), a teraz cena spadła do 338 zł za 2 x 16 GB...

https://www.x-kom.pl/p/668580-pamiec-ram-sodimm-ddr4-kingston-fury-16gb-1x16gb-2666mhz-cl15-impact.html

 

Wziąłbym te pamięci powyżej ;) Mają niską wartość CL (15), timingi: CL15-17-17

Koziar
komentarz
komentarz

@Anawa kupiłem ten RAM i mam pewien problem. Kiedy montowałem RAM to oczywiście odłączyłem baterie laptopa. No i po podłączeniu obu kości w losowych momentach wyskakuje mi bluescreen. Więc zacząłem testować, włożyłem stary RAM - było okej, następnie odłączyłem bateriei stara kość i wsadziłem jedną nową - wszystko okej, odłączyłem i podłączyłem drugą nową kość i jest okej. Wniosek jest taki że przy odłączonej baterii OBIE kości działają.  Więc czemu przy PODŁĄCZONEJ baterii wywala bluescreen? Jest to mega dziwne, jutro zobacze jeszcze jak reaguje przy podłączonej baterii ale przy jednej nowej kosci 

Koziar
komentarz
komentarz

@Anawa Własnie dodałęm post na firmie ACER i napisal mi gościu ze te kości sa nie są zgodne z moim lapkiem bo powinienem mieśc RAM z 260 pinów. I podał mi rozpiske innych kości ale to jest mega drogie 

Anawa
komentarz
komentarz

Podlinkujesz ten post albo podeślesz rozpiskę z tymi kośćmi?

Koziar
komentarz
komentarz

@Anawa image.png.083a744700779c39b1783fb6ddac6c91.png image.png.4ed640ae00242b77d029fa7f68cd46c3.png

@Anawa Chyba oddam te co mam i kupie drugi ten sam co juz mam i nie bede sie tym męczył bo spędziłem prawie caly dzien na tym wczoraj. Jest to dla mnie kompletnie nie zrozumiale ze przy nie podłączonej baterii wszystko jest okej a z podłaczoną wywala bluescreeny

Anawa
komentarz
komentarz

Jaką masz wersję BIOS? Na stronie ACER najnowsza wersja ma oznaczenie 1.26 https://www.acer.com/us-en/support/product-support/Predator PH315-51/downloads

 

Ktoś też dodał opinię na stronie produktu x-kom "Dokupiona do rozszerzenia pamięci RAM do 16 gb Acer predator helios 300 bez grzebania w bios działa w dual chanel z orginalną też kingstona."

 

Jak masz starą kość i nową to przy podłączonej baterii też błąd wywala?

Koziar
komentarz
komentarz

@Anawa Znalazłem rozwiązanie a dokladniej to okazało sie ze jedna z kości jest walnięta. Podłaczyłem baterie i wsadziłem po jednej kości zrobiłem WINDOWS + R, wpisałem taką komende "mdsched"  (bez cudzysłowu"). Dzieki tej komendzie rozpoczyna się skan pamięci i na jednej nie wykryto mi żadnego problemu, a na drugiej prawie na początku skanowania już wykryło. Co do BIOSU to musze zerknąć jaką mam wersje ale patrzałem na stronie Acera, wpisalem Predator Helios 300 PH315-51 i nie ma tam konkretnej aktualizacji biosu tylko jakies pierdułki, podaje linka https://www.acer.com/pl-pl/support/product-support/PH315-51/downloads?suggest=Predator_Helios 300 PH315-51;0     Ewentualnie "Update Coffee lake-H Microcode 0x9A. 2. Update ME 12.0.20.1307. 3. Fix SCCM issue." lub "Improve NVME performance.". Chyba, że to co ważnego to spoko, nie znam sie na tyle w temacie biosu wiec narazie niz nie pobieram ;D

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Możesz zareklamować tę kość.

  • 2 tygodnie później...
Koziar
komentarz
komentarz

@Anawa Kosc oddalem, druga dziala elegancko. Jakas walnieta byla. A przy okazji to mam pytanko, jezeli mam teraz 16gb 2666mhz to moge wsadzic te moja poprzednia kość 8gb i tyle samo mhz?

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Tak, choć optymalnie jakby to było drugie 16 GB RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.