x-kom hosting

Brother mfcj6520dw - brak reakcji

black-pearl
utworzono
utworzono

Hej

 

#brother

#mfc

#j6520dw

#mfcj6520dw 

 

Mam problem z drukarką. Kilka miesięcy temu przestała drukować, poszła więc na serwis, który ją naprawił. Przez kilka następnych miesięcy działała, drukowała i skanowała bez zarzutu, po czym chciałam coś wydrukować i nie mogłam, bo już się nie włączyła. Drukarka zupełnie nie reaguje, nie zapala się wyświetlacz, a komputer jej nie widzi. 

 

  1. W czasie między ostatnim działaniem drukarki a czasem, w którym już się nie włączyła kabel zasilający oraz kabel USB były odłączone
  2. Nie zmieniałam miejsca położenia urządzenia
  3. Nikt sprzętu nie walnął czymś, nie spadł na podłogę
  4. Próbowałam różnych kabli USB
  5. Zmieniałam porty USB, sprawdzałam przez huba
  6. Po podłączeniu zasilacza słychać, że w drukarce jest zasilanie
  7. Kabel zasilający jest w porządku, ponieważ inna drukarka, podłączona przez niego, działa normalnie
  8. Kabel od drugiej drukarki niestety nie pomaga 
  9. Porady z internetu polegające na odłączeniu zasilacza -> wcisnięciu przycisku ON/OFF - > podłączeniu zasilacza - > zwolnieniu przycisku ON/OFF albo alternatywnie na odłączeniu zasilacza -> wyciągnięciu tacy na papier -> przyciśnięciu przycisku ON/OFF -> podłączeniu zasilacza nie działają

 

Co mogło wysiąść? Czy jest coś, co laik może zrobić zanim odeśle sprzęt do serwisu? Nie ukrywam, za pierwszym razem słono to kosztowało, więc nie wiem, czy to się opłaca czy może jednak można jakoś naprawić tę drukarkę na własną rękę? 

Gawel
komentarz
komentarz

Serwis nie powiedział co było powodem awarii ? Ja bym ich ścigał żeby sami naprawili, skoro przestała działać po kilku miesiącach. Jednak najważniejsze czy warto ją naprawiać, w twoim przypadku jak mało drukujesz to lepszy będzie laser. Jedyny problem to jej wielkość, chyba że kupisz mono. Skaner można kupić oddzielnie i schować go do szuflady, jak będzie potrzebny to wyciągasz podłączasz pod USB i skanujesz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.