x-kom hosting

PC do montażu filmów + obróbka foto + sporadycznie gry, budżet do 15k (bez peryferiów)

MST87
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam Was serdecznie,

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu nie śledzę trendów komputerowych i nie odnajduję się w obecnych konfiguratorach. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w skompletowaniu sprzętu, który mi posłuży dłuższy czas (obecny sprzęt mam od 2015r i już powoli nie domaga).


Rozglądam się za stacjonarką pod obróbkę zdjęć i montaż filmów (pakiet Adobe - Lightroom, Photoshop, Premiere PRO, After Efects itp.) + czasem lubię zagrać w jakąś grę (ale nie są to jakieś super nowości i obecny sprzęt daje sobie w tej kwestii radę).

Budżet ciężko mi było określić, ale fajnie byłoby zmieścić się w 15'000zł (pewnie i tak będę chciał zakup rozłożyć na raty 0%, jak się uda).

Co posiadam i chciałbym wykorzystać:
- dyski SSD SATA III - 2x 1TB + 256GB (ewentualnie do wykorzystania z kieszenią, jako zewnętrzne)
- dysk SSD M2 - 1TB (ewentualnie do wykorzystania z kieszenią, jako zewnętrzny)
- wszelkie peryferia (klawiatura, mysz, słuchawki, itp.)
- monitor graficzny EIZO 24" serii CG
- monitor Iiyama 24" (ten myślę docelowo wymienić, albo dołożyć 3ci z 4K)

Nie będę raczej się bawił w Overclocking, bo się nie znam na tym.

Co do specjalnych wymagań:
- fajnie byłoby zmieścić się w kwocie 12-15k pln
- myślałem nad ilością RAM powyżej 64GB (ew. z możliwością dołożenia, gdyby okazało się nadal za mało)
- możliwie cichy, ale wiadomo - wydajność przede wszystkim
- sprzęt który uciągnie 3-4 monitory

- fajnie gdyby osobno ktoś z doświadczenia mógł zaproponować do tego monitor - przeznaczenie do gier i oglądania filmów (24-32" najlepiej z 4K)

 

Aktualnie posiadam:
i7-4790K @4GHz
16GB RAM
GTX  970

 

 

Polećcie także gdzie warto kupować sprzęt, a które miejsca omijać szerokim łukiem przy zakupach. :)
 


Z góry dzięki za wszelkie propozycje i porady. :)
 

KillaHill
komentarz
komentarz

Za 12,mk masz już spoko sprzęt https://proline.pl/koszyk/504c7088

15k na RTX 4090 trochę jednak mało, bo musiałbyś dać minimum 1000 zł więcej https://proline.pl/koszyk/795d345c

 

 

Ten za 12k możesz rozbudować do https://proline.pl/koszyk/153c2e20

 

6 minut temu, MST87 napisał:

dyski SSD SATA III - 2x 1TB + 256GB (ewentualnie do wykorzystania z kieszenią, jako zewnętrzne)

256GB daj sobie na cache/temp

 

6 minut temu, MST87 napisał:

dyski SSD SATA III - 2x 1TB

te daj na magazyn danych

 

7 minut temu, MST87 napisał:

dysk SSD M2 - 1TB (ewentualnie do wykorzystania z kieszenią, jako zewnętrzny)

tego możesz dać na system i soft

 

Ten KC3000 2TB na katalogi robocze

 

8 minut temu, MST87 napisał:

- fajnie gdyby osobno ktoś z doświadczenia mógł zaproponować do tego monitor - przeznaczenie do gier i oglądania filmów (24-32" najlepiej z 4K)

 

A patrząc na wideo, nie rozważasz 21:9 34 cale UWQHD? Do pracy zdecydowanie bym stawiał na ultrawide

 

https://proline.pl/gigabyte-aorus-m34wq-gaming-34-cali-uwqhd-ips-144hz-1ms-kvm-p8112966
 

MST87
komentarz
komentarz

@KillaHill dzięki za błyskawiczą odpowiedź. :)
Zakładam jakiś tam bufor +/- w budżecie, więc jeżeli miałoby to być przyszłościowo odczuwalne to dołożenie 1000zł nie będzie większym problemem ;)

KillaHill
komentarz
komentarz

Zostaje jednak pytanie czy warto. RTX 4090 tylko do wideo, bo graczem za bardzo nie jesteś. Pytanie jednak czy warto dokładać prawie 4k względem RTX 4080 Super. Do Premiere Pro moim zdaniem zdecydowanie nie warto. Do Aftera, o ile siedzisz w tym więcej, na ciężkim materiale, z masą ekfetów akcelerowanych GPU, to ok - można dopłacać. Jeżeli jest to jednak "dłubanie / grzebanie" to absolutnie bym nie dopłacał. No chyba, że rozszalejesz się z grami :D

MST87
komentarz
komentarz

@KillaHill raczej produkcji kinowych z SFX z Hollywood nie planuję, a co do gier - trochę za stary jestem i za mało czasu na jakieś szaleństwa (mam swoje parę tytułów, które z sentymentu pogrywam). ;)
Dzięki wielkie za podpowiedzi - przeanalizuję, ale chyba faktycznie nie ma sensu pchać się w coś czego nie wykorzystam, a różnicę zawsze można przeznaczyć na wspomniany monitor. ;)

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Moim zdaniem nie ma sensu pchać RTX 4090 a nawet i również dobrze spisze się zapewne 14700K zamiast i9 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.