x-kom hosting

Rozbudowa obecnego sprzętu na kolejne parę lat ~1200-1300zł

Seba1990
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Proszę o pomoc w wyborze płyty głównej, procesora, pamięci ram oraz obudowy pasujących do reszty komponentów z mojego zestawu (dysk, zasilacz, grafika zostają), który znajduje się w sygnaturze. Pozdrawiam

Myślałem na czymś takim:

 

image.jpeg.7e4851c8d51cb3fb32a3471779ce60d1.jpeg

dexxone92
komentarz
komentarz

Za 1300 masz z ryzenem 5500

 

https://proline.pl/koszyk/6a0368c4

Seba1990
komentarz
komentarz
40 minutes ago, dexxone92 said:

Za 1300 masz z ryzenem 5500

 

https://proline.pl/koszyk/6a0368c4

 

Jeszcze pytanko. Czy płyta główna z PCIe x16 obsłuży kartę graficzną z PCIe x8? Bo na razie nie stać mnie na nową i musi zostać Radek RX550, który ma magistrale PCIe x8.

dexxone92
komentarz
komentarz

To bez znaczenie oczywiście, że obsłuży starszą kartę. 

Seba1990
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minutes ago, dexxone92 said:

To bez znaczenie oczywiście, że obsłuży starszą kartę. 

 

Dobra to biorę to co wstawiłem, tylko powiększę trochę budżet i zamienię Ryzen 5 3600 na ten Ryzen 5 5500. Płyta ASrock B450M-HDV trochę mi nie leży, bo ma tylko dwa sloty pamięci i jak będę chciał z czasem dołożyć więcej to zabraknie mi slotów :P Dzięki za podpowiedź :)

dexxone92
komentarz
komentarz

Jeszcze później na tą płytę dasz 5700x3D. Am4 jest dość fajne 

Seba1990
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno pytanie czy w x-comie montując części nakładają pastę czy muszę zamawiać oddzielnie?

adijedi
komentarz
komentarz

W zestawie chłodzenia jest do montażu, nie trzeba nakładać, ale jakbyś zamówił do koszyka jakąś lepszą to by Ci ją użyli

  • 2 tygodnie później...
Seba1990
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzęt kupiony, bios zaktualizowany, wszystko śmiga. Tylko teraz może ktoś mi wytłumaczyć (tak dla amatora) jak ustawić RAM, bo w domyślnych ustawieniach biosu jest 2400mhz, a te pamięci miały mieć 3600mhz... Sprzęt jak w sygnaturze.

dexxone92
komentarz
komentarz

Włącz Profil xmp

  • Dobra wypowiedź 1
Seba1990
komentarz
komentarz
1 hour ago, dexxone92 said:

Włącz Profil xmp

 

Dzięki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.