x-kom hosting

Zestaw komputerowy do gier/pracy - do 6500 zł.

Kireczek
utworzono
utworzono

Cześć,

 

planuje zakup nowego zestawu. Mam stworzony pewien koncept ale być może Wy podpowiecie mi co zmienić/wywalić:

Karta graficzna: Palit GeForce RTX 4070 JetStream 12GB

Obudowa: Endorfy Regnum 400 ARGB
Dysk SSD: Samsung 980 PRO 1TB

Procesor: AMD Ryzen 5 7600X BOX

Płyta główna: ASrock B650M PG RIPTIDE

Pamięć RAM: Patriot Viper Venom DDR5 32GB (2 x 16GB) 6600

Zasilacz: Cooler Master MWE Gold V2 650W 80+ Gold

Chłodzenie powietrzne: Endorfy Fera 5 Dual Fan

Monitor: iiyama G-Master G2766HSU-B1 27"

 

Jeżeli macie pomysł by coś wymienić to prosiłbym o propozycję na co oraz wzięcie pod uwagę +/- zakresu cenowego. 

Komputer ma służyć głównie do gier ale także do podstawowej pracy w Excel/BI.

KillaHill
komentarz
komentarz

7600X nie ma sensu jak jest 7500F w znacznie niższej cenie

Fera 5 Dual kompletnie nie ma sensu - wydajność jak zwykła + gorsza kultura pracy

Pamięci nie pójdą na 6600 MHz z profilu XMP więc jak coś to tylko OC ręczne. Maks to 6400 MHz na profilu

980 Pro jest bardzo mało opłacalny

RTX 4070 zamieniasz spokojnie na 4070 Super czyli jakieś + 15-18% wydajności więcej.

 

https://proline.pl/koszyk/153b4dc7 - znacznie lepiej z porządnym zasilaczem

Montaż masz 101 zł taniej z kodem PRO24

 

Chcesz brać monitor 1080p 27 cali? Wiesz że obraz nie będzie igła? Daj sobie albo 24 cale 1080p albo 27 cali już 1440p 

W dobrej cenie masz https://proline.pl/gigabyte-m27q-rev-2-0-27-cali-ips-wqhd-170hz-kvm-p8116378 na IPS i aż się prosi pod 4070 Super. 

Kireczek
komentarz
komentarz

Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedź. Jednak mam jeszcze kilka pytań i bardzo będę wdzięczny za wyjaśnienie. 

1. Procesor, według Ciebie Ryzen 7500F będzie lepszy, jednak specyfikację lepsza ma 7600. Sprawdziłem opinie na różnych forach i wydaje się, że przemawiają za 7600. Co według Ciebie przemawia za 7500F oprócz aspektu finansowego?

2. Dziękuję za polecenie zasilacza, faktycznie lepiej dopłacić i cieszyć się pewnością sprzętu. 

3. Dysk faktycznie lepszy będzie lexar.

4. Czy karta graficzna, która poleciłeś nie będzie się grzać w stresie? Jest o niej niewiele opinii, stąd moje pytanie. 

5. Co do RAMu przychylę się do polecajki i również zmienię. 

6. Co do płyty głównej, pytanie czy lepiej dopłacić do możliwości obsługi wielu kart graficznych. 

7. Monitor który poleciłeś ma wiele złych opinii w internecie, czy masz może na oku coś o równych parametrach a lepszych opiniach?

 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

7500F i 7600 to to samo jeżeli chodzi o wydajność w grach

7500F nie ma integry

7600X to piekarnik 

 

10 godzin temu, Kireczek napisał:

4. Czy karta graficzna, która poleciłeś nie będzie się grzać w stresie? Jest o niej niewiele opinii, stąd moje pytanie. 

Jak dasz radę finansowo, to możesz dać wersję z 3 wentylatorami https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-super-eagle-oc-12gb-gddr6x-gv-n407seagle-oc-12gd-p8120539

10 godzin temu, Kireczek napisał:

6. Co do płyty głównej, pytanie czy lepiej dopłacić do możliwości obsługi wielu kart graficznych. 

 

Nie. Przecież SLI / CF to już przeszłość,

 

10 godzin temu, Kireczek napisał:

7. Monitor który poleciłeś ma wiele złych opinii w internecie, czy masz może na oku coś o równych parametrach a lepszych opiniach?

 

Gdzie masz wiele złych opinii? 

Kireczek
komentarz
komentarz

@KillaHill Co masz na mysli pisząc o 7600, ze to piekarnik? 

 

Co do monitora to piszą że jest problem z układem pikseli, problem z podswietlaniem i teksty mała czcionka są rozmazane, akurst z tymi opiniami spotkałem sie przeglądajac opinie na allegro. Myślałem nad monitorem LG UltraGear 27GN800P-B 27" 2560x1440px IPS 144Hz 1 ms - tutaj niższe odświeżanie. 

 

 

Co do karty graficznej czy ewentualnie MSI GeForce RTX 4070 Super Gaming X Slim 12GB będzie również dobrym wyborem? 

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady.

łololo
komentarz
komentarz
7 godzin temu, KillaHill napisał:

Gdzie masz wiele złych opinii? 

 

Ludzie skarżą się na:

- słabą jakość wykonania

- duży backlight bleeding

- martwe pixele, które wyszły po jakimś czasie

 

@Kireczek Nie polecę teraz konkretnego modelu, ale obczaj od iiyama z serii gamingowej.

Ile cali i jaka rozdzielczość szukasz?

KillaHill
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Kireczek napisał:

Co masz na mysli pisząc o 7600, ze to piekarnik? 

7600X, piekarnik, mocno się grzeje nawet w grach

 

2 godziny temu, łololo napisał:

Ludzie skarżą się na:

Znajdź model monitora, na który nie będzie takich narzekań, nawet na OLED znajdziesz złe opinie. 

Zobacz sobie na https://proline.pl/iiyama-g-master-gb2770qsu-b5-red-eagle-27-cali-wqhd-165hz-0-5ms-freesync-pivot-z-gwarancja-iiyama-3-lata-zero-martwych-pikseli-30-dni-p8117241

 

Z kodem C0C8F9A masz 150 zł taniej 

łololo
komentarz
komentarz
Godzinę temu, KillaHill napisał:

Znajdź model monitora, na który nie będzie takich narzekań, nawet na OLED znajdziesz złe opinie. 

 

Oczywiście, bo nie ma ideałów.

Sprawa sprowadza się jednak do liczby takich opinii. Jak oba produkty mają np. 100 opinii to wiadomo, że lepszy jest ten z oceną 4.9 niż 3.0.

Poza tym tandetna jakość wykonania czy duży bleeding to nie jest kwestia "opinii" - albo dany sprzęt się tym cechuje albo nie. Jak wiele osób o tym pisze to należy uznać to za fakt, a nie że kilku "znafców" ksiezniczkuje.

 

Sam zawsze kupuje sprzet oczekujac wzorowych opinii i nigdy sie na tym nie zawiodlem. Ladne specyfikacje na papierze to jeszcze niewiele - papier przyjmie wszystko a potem twardo weryfikuje rzeczywistosc - setki recenzji uzytkownikow po x tygodniach/miesiacach. Najlepsze produkty maja zawsze duzo ocen i prawie max typu 4.8 czy 4.9/5.0.

Dobrym przykładem jest chociażby dysk KC3000:

https://allegro.pl/produkt/warianty/dysk-ssd-kingston-kc3000-1tb-m-2-pcie-1420fa80-9025-4cab-a64f-205eeb0fc6fa

i takich produktów najlepiej szukac :cfaniak:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.