x-kom hosting

PROSZĘ O POMOC "laptop MSI GF-63"

deepspace
utworzono
utworzono

spec.

LAPTOP "MSI" GF-63    - zakup -.01.2024+-
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @2.70GHz
NVIDIA GeForce RTX 3050 / Intel(R) UHD Graphics

16gb RAM


Witam, bardzo prosze o pomoc bo niewiem co mam z tym zrobić, kupiłem niedawno laptopa, a potrzebuje go do wielu funkcji naraz a niestety jest z tym problem. Mianowicie, kupiłem laptopa msi, patrząc na podzespoły pod wydajność, do nauki własnej, na studia, ale w między czasie pograć sobie w gierki. Problemy są dwa:


    1.
Kiedy włączam grę, obojętnie którą, czy cs1.6 ze steama czy minecraft (taka która ma opcje pełnego ekranu) i wychodzę z niej na pulpit żeby po prostu zobaczyć co innego w danym momencie, to jakby wszystko zaczyna lagować, dosłownie laguje cały laptop jak i gra, charakterystyczne jest to ze po powrocie do gry klawisze jakby mają spóźniony zapłon i w momencie kiedy przycisne na 3/4 sekundy musi minąć kolejne tyle żeby postać zaczęła chodzić sama, kiedy już tych klawiszy nie trzymam. Ponadto kiedy w trakcie gry jest włączona inna aplikacja do nauki czy też przeglądarka to takie cuda mają miejsce przez cały czas działania danej przeglądarki lub aplikacji, wspomnę jeszcze że dopiero po wyłączeniu aplikacji czy zmniejszeniu ich na pasek zadań wszystko wraca do normy.
    2.

Drugi problem szczerze jest irytujący, chce podkreślić iż wiem, ze msi ma MSI CENTER do poziomow wydajność i naprawde świetna jest ta funkcja ale nie o tym.  Przechodząc do sedna to drugi problem polega na tym, ze kiedy odłączam laptopa od ładowarki to jakby traci swoją wydajność, jest powolny i aplikacje czy strony odpalone czy inne ustawienia jak się zamykają to widać gołym okiem że się przycinają (nawet w trybie najwyzszej wydajnosci), nawet jak uruchamiam ponownie to bez zasilania zdarza sie ze jest dzwiek windowsa przy otwieraniu a pare sekund potem (dosyć długo) pojawia sie dopiero ekran główny do wpisania PINU

 


1.1 - Dodatkowe informacje to w momencie lagowania z podpunktu pierwszego potrafia mi sie zacinac streamy z twitcha, filmiki z yt, ale rowniez piosenki z spotify

1.2 - Rownież kiedy podłączam monitor do laptopa dzieje się wszystko to samo co z przeglądarkami w podpunkcie pierwszym

 

Myślałem nad pewną kwestia a mianowicie nad tym ze jest to wina PsyhX wyswietlacza glownego ktorym jest Intel UHD Graphics (jeśli to U coś znaczy to prosze o podpowiedzi), ale kompletnie nie wiem jak to zmienic, Jest to moj pierwszy post na tego typu stronach więc przepraszam za brak estetyki i jeśli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo dziękuje + jeśli potrzeba mogę pogadac wszystko na dc jeśli to w jakimś stopniu pomoże

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

ad. 1 - spróbuj odpalić grę w trybie okienkowym (windowed mode), nie powinno być wtedy takich lagów przy przełączaniu pomiędzy okienkami

deepspace
komentarz
komentarz

@anioł2009
1. dwie kosci

2. wiem wiem, chodzi mi ze po odlaczeniu zasilacza do nauki itp chodzi totalnie nie tak jak nie na zasilaczu tylko gorzej jeszcze xd wszystko sie scina i laguje :(

 

@Anawa

ta sama reakcja niestety. Nie chodzi mi o to zeby omijac problem na innym trybie okna tylko zeby sie go pozbyc...

aktualnie resetuje laptopa do ustawien fabrycznych, jesli nie pomoze, sprobuje cos z odpowiedzi wywnioskowac a jesli nie to idzie do zwrotu...

anioł2009
komentarz
komentarz
17 minut temu, deepspace napisał:

po odlaczeniu zasilacza do nauki itp chodzi totalnie nie tak jak nie na zasilaczu tylko gorzej jeszcze xd wszystko sie scina i laguje

może być uszkodzona bateria....to kupiony nowy laptop czy używka ???

deepspace
komentarz
komentarz

@anioł2009

w tym problem ze nowy z xkomu 19.01.2024 

anioł2009
komentarz
komentarz

@deepspace żaden problem bo ewentualna reklamacja bedzie bezproblemowa :)

 

Inaczej: próbowałeś na odpiętej ładowarce ustawić najwyższą wydajność trybu zasilania i testować? Upewnij się ze w obu i w msi dragon center i w ustawieniach zasilania windows jest tryb najwyzszej wydajnosci 

Jesli to nie pomoże to reklamacja, nic wiecej nie wymyslę bez oględzin na zywo 

deepspace
komentarz
komentarz

@anioł2009

Daje edita, moze uda sie cos zrobic. Problem z gasnacym ekranem po ODŁĄCZENIU raczej zarzegnany, natomiast problem dalej jest z tym lagowaniem podczas pelno ekranowej gry, jak rowniez z gasnacym ekranem przy PODŁĄCZENIU.

 

Dałem w ustawieniach systemu i na dragonie wysoka wydajnosc i jak odlaczylem od ladowarki to ten stan sie utrzymuje, sprobuje jeszcze podlaczyc monitor do laptopa i zobacze jak sie zachowa. 

 

+chcialem sie spytac bo widze ze mam 6/16 gb pamieci caly czas w ruchu i sam EDGE albo OPERA zrzera mi okolo 500/900mb pamieci, czy tak powinno byc ? bo poza przegladarkami nic nie mam takiego odpalonego a samo 5/6 gb jest zjadane RAMu, mysle ze problem moze byc w tych kosciach ramu co myślisz anioł?

 

anioł2009
komentarz
komentarz
58 minut temu, deepspace napisał:

mysle ze problem moze byc w tych kosciach ramu co myślisz anioł?

Sam system i jego usługi zżerają ram, nie ma się co dziwić ; ja w tym momencie mam uzyte 4.1gb ale system mam świeży i odpalona jedna karta w chrome 

deepspace
komentarz
komentarz

@anioł2009

UWAGA, zarzegnałem problemy z gasnącymi ekranami i problemy z wydajnoscia, tylko zostal ostatni problem mianowicie kiedy odpalam gierke to wszystko w tle mi sie zatrzymuje, chodzi mi o filmy z yt albo twitcha itp

 

Anawa
komentarz
komentarz

a jak rozwiązałeś problem z gasnącym ekranem i wydajnością?

deepspace
komentarz
komentarz

gasnący ekran szczerze to po włączeniu jednej i drugiej funkcji w aplikacjach kolejno "MSI Center tryb maks. wydajnosci" oraz w DRAGONIE od MSI rowniez na ten sam tryb, co troche przypomina to ze jesli na jednej jest wlaczony jeden tryb a na drugiej np wydajnosc, to po wyjeciu lub wlozeniu zasilania one jakos na siebie przeskakują, do końca niewiem jak to działa. @anioł2009 dzięki za pomoc i wgl, bo mialem nadzieje ze wszystko git jest ale niestety zmieniam laptopa bo i tak z nim cos nie gra

@anioł2009 chcialem sie spytac jak juz zalozylem tutaj konto, bardziej upewnic ale aktualny laptop z rtx3050 ma 45W mocy i zastanawiam sie czy laptop ktory ma 3050 z 95W to lepsza opcja? lub ktokolwiek moglby odpowiedziec

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
51 minut temu, deepspace napisał:

ale aktualny laptop z rtx3050 ma 45W mocy

Baaardzo słabiutka opcja

 

51 minut temu, deepspace napisał:

czy laptop ktory ma 3050 z 95W to lepsza opcja? lub ktokolwiek moglby odpowiedziec

Będzie lepszy ale nie za wiele...jeśli możesz budżetowo sobie pozwolić to szukaj czegoś z 4050 ok 100W a może więcej. Mówię tu o normalnych cenach a nie sztucznie napompowanych. Nie wiem za ile kupiłeś obecnego, za swojego dałem 3 tysie używkę i widzę że jest jeszcze jeden taki na allegro 

deepspace
komentarz
komentarz

wyslalbys link?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.