x-kom hosting

Aktualne trendy w temacie tworzenia www

Gorack
utworzono
utworzono

W najbliższym czasie będę zlecał stworzenie strony dla swojej firmy ale nie jestem kompletnie w temacie. Zacząłem sobie kurs co prawda ale nie dam rady jeszcze sam sobie nic zbudować :) Najwięcej ofert jakie dostaje to stworzenie strony na Wordpressie (między 600 a 1000 zł). z 15 lat temu bawiłem się w tworzenie stron na CMS-ach i sam postawiłem kilka stron na PHP Fusion czy Webspell ale to były inne czasy. Na co powinienem uważać zlecając firmie czy freelancerowi zbudowanie www? Widzę, że teraz dużo narzędzi do tworzenia "wizualnego" typu Elementor ale ktoś mi wspominał, że to jest dobre dopóki opłacam subskrypcję. Z drugiej strony Wordpress to też CMS, może jest to do ogarnięcia samemu i później zlecić stworzenie custom layouta?

Przy rozmowach każdy chwali swoje, jeden chce pisać od zera ale wtedy 1500 zł+ za one pagera a z drugiej strony słyszałem, że niektórzy wgrywają piracki wordpress i później mogę mieć problemy.

Drugie pytanie dotyczy certyfikatu SSL. Czy strona która docelowo ma być tylko wizytówką firmy w sieci (z formularzem kontaktowym) powinna posiadać certyfikat SSL?

Anawa
komentarz
komentarz

Jeżeli strona na razie nie jest na tyle istotna, to spróbowałbym sam z Wordpressem albo innym prostym darmowym CMS'em. Jest też dużo darmowych szablonów.

 

Rozważałbym zapłacenie za stworzenie strony, gdybym posiadał odpowiednio dużo $$$, a przy tym podobałoby mi się prace (porftolio) danej osoby.

 

Co do SSL, to w dzisiejszych czasach jest to w zasadzie obowiązkowe. Tym bardziej, że przeglądarki informują o niebezpiecznym połączeniu w przypadku braku certyfikatu.

ekson_
komentarz
komentarz

W swoim życiu pierwsze słyszę o pirackim Wordpressie chyba bardziej o motywie, kórego możesz pobrać ze sklepu.

Aktualnie jest tak prosto przerobić legalnie motyw, że nic nie stoi na przeszkodzie abyś to zrobił sam za darmo.

Obejrzyj kilka poradników a naprawdę dasz radę. 
Aktualnym trendem jest landing page - czyli jedna długa strona gdzie masz w menu odnośniki i strona zjeżdża w dane miejsce :)

-n3veR
komentarz
komentarz
Dnia 3.02.2024 o 00:12, Gorack napisał:

Czy strona która docelowo ma być tylko wizytówką firmy w sieci (z formularzem kontaktowym) powinna posiadać certyfikat SSL?

Skoro wizytówka, to nie potrzebujesz CMS-a pod to. A WP zawsze można wdrożyć później. Masz już design pod nią czy tylko wizję?

Formularz kontaktowy, to teraz nawet nie musisz ogarniać w kodzie, wystarczy podpiąć chociażby https://formspree.io/

W temacie SSL, to tak - każda strona powinna go mieć. Jednak dobre hosting ogarnia darmowy Let's Encrypt z automatem.

 

A odnośnie ceny, to 1k netto, to nie jest wcale wygórowana cena.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.