x-kom hosting

Co wybrać?

Gość
utworzono
utworzono

Witam.

Oto specyfikacja mojego komputera:

Intel i3-10100F

MSI H410M-A Pro

ADATA 16GB (2x8GB) 3200MHz 

Dysk SSD PC SN530 256 GB M.2

HDD 1 TB

GTX 1660 super

Obudowa MSI MAG Forge 100M

I pytanie mam takie,ponieważ w fajnej cenie dorwałem płytę Gigabyte B450 AORUS ELITE V2(kupiłem ją za 170 zł)i zastanawiam się czy wsadzić ją do mojego komputera.Jaki procesor będzie najmocniejszy do tej płyty ? Chyba,że i3 będzie mocniejsza to wtedy sprzedam b450 i kupię lepsza płytę pod intela.

anioł2009
komentarz
komentarz

Po updejcie biosu możesz wsadzić nawet ryzena 5950X ale do gier to raczej 5700x3d 5800x3d, budżetowo 5600, 5600x3d. Są to procesory o wiele wydajniejsze niż i3 10gen

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Do tego 5700x3d wystarczy boxowe chlodzenie ? 

anioł2009
komentarz
komentarz

No niekoniecznie...zależy od warunków w budzie ale dałbym tam coś lepszego.

Gość
komentarz
komentarz

Do 150 zł kupi się jakieś w miarę dobre chłodzenie ? 

anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, ekson_ napisał:

Jak myślisz czy ta też da radę? Gdyby miał za mało miejsca?

Wydajność boxa :/ 

ekson_
komentarz
komentarz

Gdy czasem nie ma wyjścia zawsze spoko 

anioł2009
komentarz
komentarz

Wraith PRISM dodawany kiedys do ryzenów 7 byłby lepszy, to konstrukcja która naprawdę radziła sobie nieźle. 

Miedź, bezpośredni kontakt heatpipe z czapą cpu, no i jakieś tam akcenty rgb 

 

Z braku laku taki aigo może być ale jeśli masz specjalnie kupować go to nie polecam. Nie jest wiele lepszy od boxa, owszem nada się do słabszych cpu ale nie do 5700x3d np.

 

Ale nadal nie wiadomo jak ma autor airflow zrobiony.    Do mag forga fera 5 wejdzie bez problemu. Wlot zimnego z przodu, wylot gorącego z tyłu i u góry by się przydał.

 

Ta buda zmiesci 2x140 z przodu i tak bym dał, oraz 1x120 tył  i dał 1x140 na górze nad cpu ( czyli bliżej tyłu ). W takim konfigu będzie cacy :) 

  • Dziękuję 1
TorretoJunior
komentarz
komentarz

Najlepiej zakupić chłodzenie wodne. Ale to przewyższa koszta. Może używki się znajdzie a jak nie to fera

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.