x-kom hosting

MSI MAG CORELIQUID C360 vs MSI MAG CORELIQUID E360

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
krzychu82
utworzono
utworzono

Cześć,

Wybieram chłodzenie pod procesor Core i7-13700KF z płytą główną MSI MAG Z790 Tomahawk WiFi.

 

Wstępnie wybrałem te dwa chłodzenia ale nie wiem które jest lepsze i czym się różnią. Nie znalazłem też żadnych informacji na temat awaryjności.

Proszę o wsparcie i pomoc w wyborze.

ekson_
komentarz
komentarz

Hej,

Oba modele oferują podobną wydajność, a główna różnica leży w estetyce, zwłaszcza w kwestii podświetlenia RGB. Jeśli zależy Ci na efektownym wyglądzie z podświetleniem RGB, możesz zdecydować się na model E360. Jeśli zależy Ci bardziej na prostocie i trzywentylatorowym układzie chłodzenia, C360 może być równie dobrą opcją. Oba modele są kompatybilne z oprogramowaniem MSI Dragon Center, co ułatwia monitorowanie i dostosowywanie ustawień. Ostateczny wybór zależy od Twoich preferencji estetycznych i budżetu.

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Zasadnicza różnica to pompka...E ma blokopompe a C ma pompkę wbudowaną w chłodnicę.. Szczerze wolałbym wziąć wersję E.

SkyWalker1982
komentarz
komentarz

mam typu C chyba jest ok ,trochę ją słychać ale największy minus to brak możliwości zmiany obrotów na pompie, 4200 -+ 10%. obroty ustawione na stałe, chyba że jakoś mozna to ustawić.....

anioł2009
komentarz
komentarz
34 minuty temu, SkyWalker1982 napisał:

chyba że jakoś mozna to ustawić.....

nope... "fixed speed" czyli stałe obroty 

krzychu82
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje wszystkim. Mocny argument podał @anioł2009 więc wybór padł na E360.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez krzychu82

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.