x-kom hosting

Resetowanie się komputera

michal1524
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry, od dłuższego czasu mam problem z resetowaniem się komputera w losowych momentach. Oddałem go na gwarancję ale nie stwierdzili usterki. Co ciekawe nigdy nie resetuje się podczas grania w gry - zawsze jak mam odpaloną np. przeglądarkę i coś sobie oglądam, chociaż zdarza się że zostawię włączony komputer, wyjdę na zakupy, wracam i widzę że się zrestartował. 

 

Specyfikacja:

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Intel Core i5-12400F
16GB RAM
SSD 512GB PCI Express

 

W podglądzie zdarzeń mam takie informacje :

image.png.968166a496708a8ef7bd52e9d1a97b60.png

 

image.png.32cbd52dc44eae760ccddfc96e183c35.png

Link do plików dmp: https://megawrzuta.pl/download/23f23d152138592f9928135db4170b2b.html

ekson_
komentarz
komentarz

Zacząłbym o weryfikacji działania dysku, ramu i zasilania.
Sprawdź czy czegoś w biosie nie zmieniłeś. 
Czy robiłeś OC?

michal1524
komentarz
komentarz

Nic w biosie nie zmieniałem. W pliku dmp znalazłem informację: VIDEO_TDR_FAILURE (116) Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed.

ekson_
komentarz
komentarz

Wywal sterowniki od grafiki zainstaluj ponownie

michal1524
komentarz
komentarz

Formatowałem kompa i to nie pomogło więc jest sens wywalać sterownik?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie podałeś modelu zasilacza a to istotny podzespół przy problemach z resetowaniem sprzętu. Drugim podejrzanym jest niestabilny/uszkodzony RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.