x-kom hosting

Komputer nie wyświetla ekranu

Miki231
utworzono
utworzono

Witam 

Ostatnio złożyłem komputer z moim dziadkiem, mam problem tego typu, że komputer działa normalnie przez kilka godzin po czym nagle (nie przy obciążeniu po prostu na pulpicie albo przeglądarce) wyłącza ekran i wyłącza przy tym się klawiatura i myszka ale wiatraki i Ledy dalej działają. Na płycie głównej zapala się czerwona dioda od cpu. Komputer jest napewno cały dobrze złożony bo składałem go z dziadkiem który miał serwis komputerowy. On właśnie powiedział mi że może to być problem z ramem. Zmniejszyłem częstotliwość ramu z 6000GHz na stokowe 4800GHz zamieniałem je miejscami i nie wiem co dalej robić bo dalej problem występuje.

 

leelareso
komentarz
komentarz

Jaka specyfikacja komputera wraz z zasilaczem (marka i moc) i chyba ci się pomieszało z częstotliwościami i miały być Mhz.

Na początek przetestuj procesor programem occt a ram windowsowym narzędziem diagnostycznym albo memtestem z pendrive.

Miki231
komentarz
komentarz (edytowane)

Sorry że nie odpisałem wcześniej ale nie spodziewałem sie że ktoś tak szybko odpisze. Tutaj masz wszystkie podzespoły tego komputera https://proline.pl/koszyk/8c301c84. Zaraz zrobie test cpu w occt. Próbowałem wcześniej już tego memtesta ale jakoś mi nie wyszło teraz jest weekend więc więcej czasu będę mógł nad tym posiedzieć i popróbować.  Teraz zrobiłem test pamięci wydaje mi sie że to jest ram to na samej górze i moim zdaniem opóźnienie jest za duże.

 image.png.6a29bccaa7e47c1ed87175a910b511f9.png

Edytowane przez Miki231
leelareso
komentarz
komentarz

Nie chodzi o benchmark tylko o stability test. Puść cpu na 20 min

Miki231
komentarz
komentarz (edytowane)

Robiłem to nawet na godzinę i wszystko dobrze działało, zastanawiałem się też czy nie zaktualizować biosu, ale na razie zunderclockowałem procesor i o dziwo wszystko ciągle działa już ze 3 godziny bez problemów.

 

Edytowane przez Miki231
Miki231
komentarz
komentarz

Dzisiaj rano  komputer włączał się na 30 sekund i wyświetlał się blue screen a kod błędu to PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Wyjąłem jedną kość ramu i wszystko działa poprawie. Więc nie wiem co teraz mam zrobić jak znowu się się pokarze ten problem o którym wcześniej mówiłem to napiszę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.