x-kom hosting

Komputer pika 3 razy po 3 razy

kerkierere
utworzono
utworzono

Witam,

Podczas zwykłego korzystania z przeglądarki nic się nie dzieje ale podczas uruchomienia gier typu cs2 lub valorant po krótkim czasie komputer pika 3x3 razy bez żadnych przerw stosunkowo szybko dodam jeszcze że podczas gdy gra była włączona to temperatury na procesorze nie przekraczały 50 stopni a na grafice ok. 65-68 stopni.

i5 4690k (nie podkręcony)

gtx 970

16gb ram 

Zasilacz i-Tec DF-530GT 530W

płyta główna msi b85-g41 pc mate

Z góry dziękuje za pomoc.

leelareso
komentarz
komentarz

Jak dobrze zrozumiałem to może być problem z ramem. Przeskanuj memtestem z pendrive albo windowsowym narzędziem diagnostycznym. Pamięci skanuj pojedynczo w 2 slocie licząc od procesora.

kerkierere
komentarz
komentarz

Przeskanowałem memtestem oraz jeszcze jakąś inną aplikacją i nic jedyne co mnie zdziwiło to że podczas skanowania memtestem w danej linijce pisało kingston khx2133C11d3/8gx 

mam dwie kości ram jedna jest od apacer 1600mhz a druga na kości nie miała tej ulotki czy jak to nazwać ale najwidoczniej to jest ta co wyżej napisałem dodam jeszcze ze na tej kości pisze Sk hynix - H5TC4G83BFR - PBA - 539V - DTMAE(74SH] - E2 1641

Spróbuję jeszcze osobno na każdej kości odpalić jakąś grę i sprawdzić czy na którejś konkretnie kości będzie pikało 

kerkierere
komentarz
komentarz

Co prawda przestało pikać aczkolwiek po kilku minutach wywala mnie za każdym razem z rozgrywki do menu głównego na każdej z obu kości sprawdzając je pojedynczo 

kerkierere
komentarz
komentarz

Dobra mniejsza z tym w skrócie w każdej możliwej grze jeśli to jej pierwsze uruchomienie to wtedy są te sygnały dźwiękowe przy następnych uruchomianiach już wszystko chodzi normalnie. Ja ten dźwięk interpretuje że były to 3 serie po 3 piknięcia ale równie dobrze mogło to być 9 piknięć pod rząd także jeśli 3 sygnały dźwiękowe to coś z ramem to chciałbym się spytać z czystej ciekawości czy 9 piknięć za coś odpowiada?

leelareso
komentarz
komentarz

najlepiej by było gdybyś to nagrał.

poza tym posiadasz zasilacz z czarnej listy. Więc to też dobrze nie wpływa na kondycję twojego komputera.

kerkierere
komentarz
komentarz

Przypomniało mi się że kiedyś jeden z dwóch wiatraków na karcie graficznej delikatnie falował i po prostu nie chodził tak prosto/równo jak drugi i postanowiłem dziś sprawdzić to i jeden wiatrak chodzi normalnie a drugi całkowicie przestał się kręcić w sumie by się zgadzało bo na gtx 970 wiatraki uruchamiają mi się przy 65 stopniach i podczas przeglądania internetu lub grania w mniej wymagające gry nie dobija mi do tej temperatury a ten problem z pikaniem pojawiał się w tych średnich grach i teraz pytanie czy ten wiatrak może być odpowiedzialny za to 9x pikanie bądź tą serie 3 razy po 3 dźwięki czy raczej jest to jedynie moje kolejne zmartwienie? 

ekson_
komentarz
komentarz

Powidz mi proszę ile masz kości ram? 
Bo jak masz 4 to wyjmij jedną parę czyli najlepiej 1 i 3

kerkierere
komentarz
komentarz

Mam dwie kości ram po 8gb włożone w 2 i 4 slot // co do wcześniejszego wpisu teraz już np znów dwa wiatraki chodzą także nie wiem czy to w zależności od wysokości temperatury odpala sie jeden czy dwa

ekson_
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model karty graficznej. Producenta chociaż ;)

kerkierere
komentarz
komentarz

ASUS GeForce GTX 970 4096MB 256bit DirectCu II Strix

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.