x-kom hosting

modernizacja komputera

Gość
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, chciałbym trochę ulepszyć mojego staruszka o nowa kartę graficzna( zastanawiałam sie nad GTX1080) i procesor( chętnie wysłucham propozycji) tylko nie wiem czy zasilacz i płyta uciągną te modernizacje. 

 

procesor i5-6400 box

Plyta H110 MSI

Pamięc DDR4 Kingston Hyper X 2x8GB 2133mhz

Obudowa X70W

Zasilacz Antec VP500W

Dysk P300 1TB

Karta grafiki GTX 1060 3GB Gigabyte

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, do tej pory wielu moich kumpli gra w na low oczywiście na takim sprzęcie...

błędem w sumie było branie 3 gb wersji, więc najszybciej będzie to sprzedać a kupić właśnie gtxa 1080 jak już,

a przede wszystkim zasilacz - zmień w pierwszej kolejności na jakiś z certfyfikatem  80+ 430W wzwyż

nie wiem czy masz jakiegoś ssd, ale jeśli ma być na system to spoko, sprawdź sobie stan tego hdd.

W przyszłości jednak czeka cie już zmiana całkowicie platformy

ekson_
komentarz
komentarz

Siema,
Może zacznijmy od tego jaki masz budżet. 
Bo jak chciałbyś robić upgrade procka to czasem jest tak że musisz zmienić płytę po intel lub zmieniać podstawki co 2 generacje. Nie to co AMD gdzie masz trochę tych procków na jednej podstawce.

Licząc twojego kompa to jak wystawisz za 1200-1500 by ktoś na pewno kupił.
To dolicz sobie to do budżetu. 

Ceny GTX1080 są naprawdę różne wiec może i tego 1000 trzeba położyć (ceny od 700+ do 1400)

A nawet za 1300 wyrwiesz RTX 3060 - używkę mniej. 

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

mam około 1500 zl na modernizacje nie chciałbym zmieniać platformy chciałem tylko wymienić kartę graficzna i procka, na cos nowszego tylko nie wiem na co i czy mi zasilacz to uciągnie

Baracus7
komentarz
komentarz

Witam jeszcze raz postanowiłem sie zarejestrować. Mam około 1500 zł na modernizację myślałem o zmianie karty graficznej i procesora bez zmiany płyty głównej tylko nie wiem na co wymienić i czy da rade mój obecny zasilacz. Tak mam dysk ssd na system.

leelareso
komentarz
komentarz
2 godziny temu, ekson_ napisał:

Licząc twojego kompa to jak wystawisz za 1200-1500 by ktoś na pewno kupił.

Nie wiem skąd ci wyszła taka cena, ten pc jest wart z 700zł

 

7 minut temu, Baracus7 napisał:

Mam około 1500 zł na modernizację myślałem o zmianie karty graficznej i procesora bez zmiany płyty głównej tylko nie wiem na co wymienić i czy da rade mój obecny zasilacz.

Już lepiej ci polować na używki rtx 3060. Tutaj zmiana procka niewiele da + jest to goła płyta bez chłodzenia sekcji zasilania. Z zasilaczem nie wiadomo, jest on już wiekowy

ekson_
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd ci wyszła taka cena, ten pc jest wart z 700zł
Policz każdą częśc z osobna na allegro. 
Może piszesz że wart 700 zł... jak wyliczyłem 1150 zł za każdy z podzespołów.
Kolejna sprawa to zarobek. Ty byś nie chciał kupić drogo bo się znasz. Ale są osoby co kupią to bez problemu. 
Zobacz ceny na olx jakie padliny są za 2-3 tysiące. 

  • Haha 1

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.