x-kom hosting

Wymiana pasty

Antek125
utworzono
utworzono

Witam czy jeżeli niedawno wymieniałem pasty na CPU i GPU w laptopie to mogę otworzyć go i zobaczyć jak to wygląda mam na myśli zdemontowanie chłodzenia

leelareso
komentarz
komentarz

jak to zrobisz to znowu będziesz musiał nakładać. nową.

  • Haha 1
  • Dobra wypowiedź 1
Antek125
komentarz
komentarz

Powaznie?

 

Antek125
komentarz
komentarz

Ok a czy paste arctic mx 4 na spokojnie morzna zastosowac na Vram od karty graficznej bo wiem ze niektore moga przewodzic prad jak maja w swoim skladzie srebro kub miedz

anioł2009
komentarz
komentarz
15 minut temu, Antek125 napisał:

na Vram

na Vram i vrm stosuje się termopady, wyjątkiem jest k5pro.  Pasty uzywamy na rdzeniu.

  • Dobra wypowiedź 1
Antek125
komentarz
komentarz

Tak ale w serwisie pan zastosowal termopady to karta grzala sie jeszcze bardziej a nie wiem jakiej grubosci trzeba urzyc

anioł2009
komentarz
komentarz

@Antek125 gdzie zastosowal termopady???

Jakie o jakiej przewodnosci ??

Jaki to laptop ??

Antek125
komentarz
komentarz

zastosowal termopady na vramie i mchyba mosfetach gpu byly one o dosc wysokiej termoprzewodnosci chyba powyzej 10 W/mk a laptop to acer predator triton 500 z 2019 roku zeby nie mylic z nowym triton 500 se

i jeszcze dodam ze chyba pan z serwisu nie wiedzial tego co napisali panowie wyzej ze nie mozna zdejmowac chlodzenia i potem znow zakladac bez wymiany pasty poniewaz procesor grzeja sie jeszcze barciej a na nim jest honeywell ptm7950 i jakos nie jestem przrekonany do tego wynalazku chyba tradycyjna pasta byla by lepsza jak taka nabyje to sam zaryzykuje i wymienie

anioł2009
komentarz
komentarz
29 minut temu, Antek125 napisał:

honeywell ptm7950

To bardzo dobra sprawa, pod warunkiem że kupiona oryginalna a nie podróbka... no i pytanie jak pan serwisant jest ogarnięty w temacie - po konserwacji układu chłodzenia nie powinno byc wiekszych temp niż przed.  Usługa wykonana źle .

Antek125
komentarz
komentarz

no ogolnie tojak pan zastosowal termopady na vramie i honeywell na gpu i cpu to gpu grzalo sie jeszcze bardziej tak sie grzalo ze laptop sie wylaczal poszedlam zastosowal thermalgryzlli wrocilo do normy ale nie bylo lepiej i znow oddalem i z cpu tylko gorzej i wydaje mi sie ze gpu tez bardziej sie grzeje ale jest to dosc dziwne ze laptop grzeje sie tak samo jak na starej pascie ktora mial 3 lata i byla zaschneta ale pan i tak nie szedl droga aby zarobic i g*wno zrobic bo nie bral ode mnie pieniedzy  gdy nie bylo lepszych rezultatow ale teraz wiem ze juz chyba nie ma ratunku dla tego laptopa 

no i warto dodac ze troche obawiam sie rozkrecac laptopa bo ma plyte odwrocona do gory nogami ale zaryzykuje podobno nie jest tak zle

pan serwsant rownierz popelnil blad bo mogl nie ruszac fabrycznych termopadow bo potem nie wiedzial jakie zastosowac

 

anioł2009
komentarz
komentarz
16 minut temu, Antek125 napisał:

termopadow bo potem nie wiedzial jakie zastosowac

dlatego teraz są wysokie temperatury. Za grube pady dał. 

 

Można to uratować ale niech martwi sie serwisant teraz...w końcu zapłaciłeś za usługę i możesz tą usługę reklamować, a to że nie wie jakiej grubości pady to już jego problem. 

Antek125
komentarz
komentarz

no tak szukal na forach acera jak i ja sa jakies zdj ale nie jestem do nich przekonany co do grubosci pan testowal 0,5mm 1mm i 1,5mm i paste z pasta wyszlo wdlug niego gorzej przy 0,5mm mowil ze dobrze umnie co innego potem zauwazyl ze szpara to zastosowal grubsze i teraz nie wiem co zrobic chyba zaniose bo juz nie chce sie meczyc z tym panem obejrzalem teraz na yt film gdzie jest wymiana pasty i termopadow w tym laptopie ale nie jest napisane jakiej grubosci chyba zostawie ten problem w p*zdu i kupie sobie nowy sprzet na wakacje

 

anioł2009
komentarz
komentarz

k5pro niech da jak nie wie jaka grubość ... co to za serwisant że nie zna tego produktu :mur:

Antek125
komentarz
komentarz

Ty no niezly wynalazek chyba sam kupie i sproboje obejrzalem jak to nakladac na vram rowiez moge? Nie przewodzi to pradu? Jezeli nie to na cpu i gpu pojdzie arctic mx4 a na reszte k5 pro

anioł2009
komentarz
komentarz

Na vram, vrm itp. Byle nie na rdzenie cpu i gpu

Tylko tak patrze na uklad chlodzenia tego lapka i zastanawiam sie czy nie poszedlbym juz w ciekly metal...ten model lapka jest goracy bo jest cienkiej budowy. Jednak trzeba umiec sie z tym obchodzic

Antek125
komentarz
komentarz

Tak wiem troche mnie to wkurza ze pakuja najmocjniejsze komponenty do kaptopow a robia je coraz ciensze cieklego metalu to balbym sie sam zastosowac ale podobno ten laptop ma tez wadliwe chlodzenie ze radiatory w niektorych miejscach nie przylegaja calkowicie do CPU 

Antek125
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie nie wiem czy widziales ale laptop ma pkyte odworcona do gory nogami i ma taka jakby naklejke duza na plycie jak sie go rozkreci wydaje mi sie ze to ma jakis wplyw na termike laptopa myslisz ze mozna ja zerwac i beda lepsze temperatury?

anioł2009
komentarz
komentarz

Pokaz zdjęcie o którą naklejke chodzi

Antek125
komentarz
komentarz

 Ta duza czarna a drugie zdj to co zauwazylem z pasta ze po lewej stronie pasta jest jak pasta a po prawej tam glebiej jest twardsza i bardziej krucha

 

20240205_143954.jpg

20240205_144044.jpg

I po prawej jest cpu ktore grzeje sie bardziej niz przed wymiana i gpu tez troche soe bardziej grzeje

Antek125
komentarz
komentarz

Ale jest tez opcja taka ze pan serwisant nie do konca doktecil srubki bo jak obudowe rozkrecakem to wszystkie byly delikatnie dokrecone i to samo moze byc na chlodzeniu dzis to sprawdze + jeszcze soe przejde do serwisu bo dolna obudowa polamana w miejscu srubki i powiedzialem aby pan doklejil 1 element obidowy to nawet z tym sobie nie poradzil i troche pochlapal obudowe klejem

20240205_144618.jpg

20240205_144603.jpg

I chyba zarzadam zwrotu tych 150zl za to ze dostalem uszkodzony laptop i mam gdzies ze pan arnowal 3 tubki pasty bo nie bylo rezultatow

anioł2009
komentarz
komentarz

Ta naklejka to osłona płyty przed dotykaniem bezposrednio do obudowy. Faktycznie odwrócony układ chłodzenia jest nieco gorszy pod względem temperatur.

 

Ale tej pasty tam nawalone matko boska !!!  :blink: Przecież to jest totalne spier....ona robota. 

24 minuty temu, Antek125 napisał:

pan zmarnowal 3 tubki pasty

 3 tubki mx4 mam na 30 laptopów.   Ale sądząc po zdjęciu jak to wygląda jestem w stanie uwierzyć że on tam wyrzygał wszystkie 3 tuby :E  Tak spierpapier roboty dawno nie widziałem. Facet chyba jest pucybutem a nie serwisantem laptopów :niepewny:

adijedi
komentarz
komentarz

sam go teraz rozkręciłeś? Czy taki dostałeś, nie zorientowałeś się, że jest nieskręcony? :furiousPC:

Antek125
komentarz
komentarz

Nie 3 tubki thermal gryzli ale teraz wiem ze lepiej zrobic samemu i samemu to spier*olic niz isc do kogos i mu mowic ze zle zrobil a on bedzie sie wypieral zapewne pan urzyl 3x 1g thermal gryzzli

Ale poogladalem pare testow k5 pro i w niektorych laptopach temp sa lepsze w niektorych gorsze wiec nie wiem czy wogole sie za to brac czy zastosowac wszedzie mx4 bym rozkrecil go bardziej i bym zdemontowal chlodzenie ale jak mi juz ktos napisal ze nie mozna bo trzeba bedzie nowa paste zastosowac.

I strasznie mnie ciekawi czym jest sa pasta na prawo owiele twardsza niz ta na lewo i bardziej krucha jak pisalem wyszej moze zastosowal jakas stara kto wie

 

anioł2009
komentarz
komentarz
25 minut temu, Antek125 napisał:

czy zastosowac wszedzie mx4

Nie no po kolei:

- termopady na vramy i vrm -> jeśli nie wiadomo jaka grubość to k5pro na ich miejsce

-pasta na rdzeń cpu i gpu -> ewentualnie ciekły metal/smar

 

Ta pasta twardsza to albo stara albo skamieniała od gorąca bo źle była nałożona.

 

Ogólnie to niezłą hiroszimę tam zrobił, chciałbym zobaczyć jak wygląda to po zdjęciu chłodzenia... teraz to wygląda jakby narzygane było pasty wszędzie...aż wyłazi bokami i na płytę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.