x-kom hosting

Pomoc w wyborze płyty głównej ATX

Telup39
utworzono
utworzono

Hej. Poproszę o pomoc w wyborze płyty głównej ATX do części, które już posiadam:

  • G.Skill Flare X5, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 (F5-6000J3038F16GX2-FX5)
  • AMD Ryzen 5 7600
  • ENDORFY Supremo FM5 850W 80 Plus Gold

Nie planuję upgrade'ować tej jednostki przez najbliższe lata. WIFI i BT nie jest konieczne. Budżet w okolicy 900 zł.

Przyglądam się obecnie płycie "ASRock B650 PG LIGHTNING" ze względu na przyzwoitą sekcję zasilania. Niepokoi mnie tylko to, że na liście QVL ASRocka nie widnieje ten model RAMu, który posiadam. Znajduje się on za to na liście QVL G.Skilla. Nie wiem czy warto się tym sugerować?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Mogeto
komentarz
komentarz

ASRock B650 PG LIGHTNING jak najbardziej dobry wybór. Ta płyta wystarczy nawet na przyszłą ewentualną modernizację na Ryzena 7.

Lista kompatybilnych pamięci RAM nigdy nie będzie kompletna, bo producent nie jest fizycznie w stanie przetestować wszystkiego co jest na rynku. Poza tym, co jakiś czas wychodzą nowe.

Jeśli będziesz używał dedykowanej karty graficznej, możesz wziąć R5 7500F zamiast R5 7600, to ten sam procesor, tyle, że nie posiada iGPU.

  • Dobra wypowiedź 1
Telup39
komentarz
komentarz

@Mogeto Myślisz, że warto dopłacić lekko ponad 100 zł do ASRock B650 PRO RS? Według mojej amatorskiej wiedzy to nie widzę znaczących różnic między nimi. Może czegoś nie widzę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.