x-kom hosting

PC do streamingu video +/- 10tyś.

patilaps
utworzono
utworzono

Cześć, chciałbym złożyć PC do streamingu video, zastanawiam się nad takim zestawem (zresztą bazującym na proponowanym zestawie z forum).

 

- AMD Ryzen 5 7600

- Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti EAGLE OC 12GB GDDR6X

- Gigabyte B650 GAMING X AX

- Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 Beast Black EXPO AMD

- Crucial 2TB M.2 PCIe NVMe P3

- chłodzenie Silver Monkey X FROSTY PRO 2x120 mm

- zasilacz MSI MPG A850G PCIe5.0 850W 80 Plus Gold ATX 3.0

- Blackmagic DeckLink Quad HDMI Recorder

- Blackmagic DeckLink Duo 2 - Karta 4-Kanałowa SD/HD-SDI

 

I tak, jak wspomniałem jest to proponowany zestaw do którego dołożyłem dwie karty blackmagicka i pierwsze pytanie - czy dołożone karty nie wpływają w jakikolwiek sposób na poprawność tego zestawu? Pod względem obciążenia zasilacza, czy kompatybilności tych kart z wejściami PCIE na płycie głównej (z góry przepraszam za głupie pytania, ale wolę się upewnić)? Kolejna rzecz to ew. inna płyta główna, jeżeli dobrze rozumiem przy takim zestawie nie będę miał już wolnych wejść PCIE (a możliwe że chciałbym w przyszłości dołożyć jakieś karty) i prośba o sugestię co ew. w zamian. Zastanawiałem się nad Gigabyte B760 DS3H DDR4 lub MSI PRO B760-P WIFI DDR4 - i podobnie czy dołożenie w przyszłości kart nie będzie generowało innych zmian sprzętowych.

Trzecia kwestia to budżet, w obecnym zestawieniu przekraczam go o ok. 3,5 tyś. Jest to do przełknięcia ale może coś jest tutaj na wyrost i da się jakiś element zamienić na tańszy a niekoniecznie wpłynie to na wydajność. Proszę też o propozycję obudowy, tu zaznaczam że całość będzie wsadzona do flightcase więc jakiekolwiek kwestie wizualne są tutaj nieistotne, zależy mi przede wszystkim na wytrzymałości itd. bo sprzęt będzie dużo podróżował. Z góry dziękuje za pomoc, dodam tylko że w żaden sposób nie jestem przywiązany do swojej propozycji więc jeśli ktoś ma zupełnie inny pomysł, chętnie wysłucham :)

 

KillaHill
komentarz
komentarz

A co dokłądnie będziesz streamować? Sam stream czy też zgrywanie obrazu? 

patilaps
komentarz
komentarz

Głównie eventy, konferencje, koncerty streaming na różne platformy (yt, teams, fb itd…) i zazwyczaj też zapis spotkania. Wszystko przy użyciu vmix.

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie wiem czy potrzebujesz 4070 Ti, możesz wg mnie spokojnie brać RTX 4070Super.

AMD zmieniłbym na Intel jednak z racji większej wydajności wielowątkowej. 

Jak chcesz jeszcze zaoszczędzić to i nawet możesz zejść sobie spokojnie na DDR4, bo DDR5 nic Ci tutaj nie zmienią. 

patilaps
komentarz
komentarz

OK, a w kwestii kompatybilności, spina się to wszystko, płyta główna będzie ok pod te kart blackmagica? Jak z ewentualną zamianą płyty głównej z większą ilością slotów PCIE? Czy mogę prosić o jakąś propozycję obudowy? 

 

Kwestia ucinania budżetu jest najmniej istotna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.