x-kom hosting

Czy warto dopłacić do Ryzen 9 7900X3D

Rozol
utworzono
utworzono

Cześć, jestem w trakcie kompletowania nowego komputera. Postawiłem na platformę AM5. Mam już zakupione wszystko oprócz procesora i karty graficznej, a że z kartą wstrzymuję się do czasu debiutu serii RTX 5000, (do tego czasu znajdzie się tam tymczasowo mój stary GTX 1660 Ti) to póki co mój jedyny dylemat to procesor. Waham się między Ryzenem 7 7800X3D i Ryzenem 9 7900X3D, dopłata 300 zł przy tej klasy komputerze to nic wielkiego, tylko pytanie czy warto, dochodziły mnie słuchy, że Ryzen 9 7900X3D radzi sobie w grach gorzej od 7800X3D, obejrzałem parę starszych porównań i rzeczywiście tak było, jednak w nowszych porównaniach wygrywa z nim o kilka procent. Postanowiłem więc się poradzić ludzi mądrzejszych ode mnie, dodamy tylko że całość będzie osadzona na MSI MAG x670E Tomahawk.  

Mogeto
komentarz
komentarz

8 rdzeni i 16 wątków jest jeszcze w pełni wystarczające pod gry, dlatego 12 rdzeni w R9 7900X3D jeszcze nie przynosi takich korzyści jakich by mogło.

Zapewne z biegiem czasu R9 7900X3D wyjdzie na znaczniejsze prowadzenie, ale zanim tak się stanie, to pewnie wymienisz procesor na serię 9000 lub nowszą.

  • Dobra wypowiedź 1
Rozol
komentarz
komentarz

Możliwe chociaż podobnie myślałem o Ryzen 7 3700X, gdy go kupowałem, a skończyło się tak, że wybieram nową platformę, a starą oddaję bratu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.