x-kom hosting

[ok. 500 zł] Używana karta graficzna do gry Enshrouded

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, moja siostra szuka używanej karty graficznej żeby móc pograć w grę Enshrouded, którą właśnie kupiła, ale nie ma jak odpalić ze względu na kartę zintegrowaną (UHD Graphics 730).

 

Według wymagań minimalnych, wystarczy GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580, w zalecanych jest RTX 2070 Super lub Radeon RX 6700 XT. Monitor nie wiem jaki, ale rozdzielczość FHD.

 

Co w budżecie do około 500 zł warto by było wziąć? Widzę, że w tej cenie można kupić np. GTX-a 1650 który by wymagania minimalne chyba spełniał, ale pewnie jest coś bardziej opłacalnego w tej cenie?

 

Konfiguracja:

- zasilacz nie pamiętam mocy, ale to był Seasonic, Corsair lub Be Quiet 450W lub więcej (sam ten komputer składałem i częściowo konfigurowałem, więc na pewno nie ma tu żadnego no-name'a),

- procesor Core i3-12100 (z UHD Graphics 730),

- płyta Gigabyte B660M DS3H DDR4,

- 16 GB RAM.

 

Byłoby super, gdyby to nie była karta znana z wyjątkowo złych manier układu chłodzenia. ;)

 

Dzięki!

leelareso
komentarz
komentarz

za 500 zł to można używki 1660 na allegro

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

550 zł za GTX 1660 Super to chyba też nie taka zła cena w takim razie?

leelareso
komentarz
komentarz

nie jest to zła cena. Patrząc że mamy sezon zimowy to ceny są troszkę zawyżone.

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wysłałem siostrze dwie znalezione propozycje wśród GTX-ów 1660 Super (w różnych cenach), dziękuję za pomoc. :) Temat można zamknąć.

Mogeto
komentarz
komentarz

Wcześniej GTX1660S chodził po 450zł, teraz po nowym roku ceny mogły pójść trochę w górę. Alternatywnie był jeszcze 1660Ti, podobny do 1660S.

RTX2060 to już ponad 600zł.

RTX3050 byłby fajną opcją (wydajnościowo pomiędzy 1660Ti, a 2060) ale niestety jego cena na rynku używanych kart jest mocno przesadzona. Musiałby kosztować mniej niż RTX2060, a kosztuje więcej.

Są jeszcze Radeony, ale wiadomo jak to jest z Radeonami. Ja Radeony polecam jedynie jako fabryczne nowe, bo z używanymi może być różnie. Chyba, że ktoś ma zaufane źródło.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.