x-kom hosting

Ograniczone klatki w Wiedzminie 3 na 60fps

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Vexart ,
Vexart
utworzono
utworzono

Witam. Jak w temacie pobrałem i zainstalowałem Wiedźmina 3 i mam ograniczone wyświetlanie klatek na 60fps pomimo włączonych w grze 144hz ustawiałem gorszą jakość ale to nic nie zmienia. W innych grach nie ma problemu. Gdzie szukać problemu? ilość klatek pokazuje mi z ustawień monitora nie z programu.

Anawa
komentarz
komentarz

Wyłącz v-sync w grze albo poszukaj w folderze gry pliku rendering.xml i zmień wartość przy opcji "LimitFPS".

 

Daj znać, czy pomogło.

Vexart
komentarz
komentarz

v-sync zawsze wyłączam w grach. Znalazłem dwa pliki rendering.ini  Tylko w nich nie ma opcji limitFPS

  • Rekomendowana odpowiedź
Vexart
komentarz
komentarz

Dobra problem rozwiązany. W panelu nvidia miałem ustawione 60hz w wyświetlaniu zmieniłem na 165hz i jest dobrze. A dziwne bo inne gry nie miały tego ograniczenia.

@Anawa A wiesz może dlaczego nie mogę włączyć Dlss w wiedzminie?

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Nie możesz włączyć to znaczy, że jest taka opcja, ale nie możesz jej włączyć, tak? Korzystasz z DirectX 12?

Vexart
komentarz
komentarz

Tak dokładnie jest taka opcja dlss ale jest wyszarzona i nie da się włączyć. A gdzie moge sprawdzić jaki mam direct X? 

leelareso
komentarz
komentarz

@Vexart A posiadasz wgl kartę serii rtx 20xx albo nowszą?

adijedi
komentarz
komentarz

problem polega na tym, że domyślnie standardem w tego typu grach jest nadal 60 klatek

  • 144 Hz 'owe monitory służą do grania w gry e-sportowe i głównie strzelanki, moje pytanie brzmi...

 

:brutalny:co ty chcesz robić w wiedźminie dzięki stałym 144 klatkom o ile ci pójdzie - strzelać z kuszy, to teraz tak się to przechodzi :co:

ustaw sobie v-sync, wówczas nie będziesz miał rwanie obrazu, przy 60 klatkach polepszysz sobie jakość grafiki, a rozgrywka będzie przyjemna

 

 

  • Haha 1
Vexart
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 3070 podkręcone i 9600k na 5.0 i na max ustawieniach z rt mam 80klatek i szczerze to przyjemniej mi się gra niż na 60. Włączone jest g sync.

Nie, planuję pływać w wodzie z 144hz inaczej nie widzę sensu grania w tą grę.

Ale to nie na temat w ogóle. jeżeli Ty wolisz grać na 60hz to spoko.

Anawa
komentarz
komentarz

Wyłącz v-sync w opcjach gry, a włącz w panelu. Ewentualnie jak to jest g-sync to sprawdź ustawienia - może dla Wiedźmina możesz osobno zmienić ustawienia (rozwiązanie z innej strony: "G-Sync was the problem, I set the NVidia control panel option to Fixed Framerate for TW3 only").

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.