x-kom hosting

Przesylanie strumieniowe multimediow

bart3k_
utworzono
utworzono

Witam

 

Posiadam tv samsung qe65qn85c. Z racji tego ze sciagam duzo seriali i filmow wlaczylem sobie strumieniowe przesylanie multimediow. No i wszystko ladnie pieknie dzialalo. Jednak na partycji gdzie mam system (a co za tym idzie folder uzytkownicy) nie mam za duzo miejsca. Wiec zmienilem lokalizacje folderu wideo na folder na innej partycji. No i tutaj zaczely sie komplikacje. Po zmianie miejsca docelowego folderu WIDEO telewizor samsung nie widzi filmow w nim zawartych. Moje pytanie gdzie popelnilem blad? jak udostepnic folder na innej partycji zeby byl on widoczny w serwerze multimediow? posiadam windows 11.

 

Rowniez gdzies przeczytalem ze moge stworzyc taki serwer na platformie plex? wtedy bede miec mozliwosc ogladania wiekszej ilosci rozszerzen plikow video rowniez divx i xvid? czy mam racje? jesli tak to jak stworzyc serwer poprzez plex?

 

pozdrawiam

Gawel
komentarz
komentarz

Zmieniłeś lokalizację folderu WIDEO, ale jak ? Przez właściwości folderu/lokalizacja ?  Ja swojego czasu używałem Nero Media Home, mi wystarczyło do oglądania filmów

bart3k_
komentarz
komentarz

@Gawel Dziękuje za odpowiedz.

 

Dokładnie tak. Gdy klikam na eksplorator Windows to po lewej stronie mam ikonki "wideo, obrazy, pobieranie..." klikając prawym przyciskiem wybrałem właściwości, i tam zmieniłem rzeczywista lokalizacje, tych plików na nowej partycji, ponieważ jest ona dużo większa, i mam tam większe możliwości przechowywania plików. Teraz chciałbym moc udostępnić ten właśnie folder za pomocą "strumieniowego udostępniania multimediów", ponieważ tylko dzięki tej metodzie mogę udostępniać pliki na mój telewizor. Jednak po zmianie lokalizacji foldery nie są widocznie na TV. 

 

Cytuj

Ja swojego czasu używałem Nero Media Home, mi wystarczyło do oglądania filmów

 

Mam na myśli odtwarzanie tych plików na telewizorze. Dedykowany odtwarzacz zainstalowany w telewizorze nie radzi sobie z tym plikami i wyskakuje błąd. Oczywiście mogę podleczyć laptop i tam one się odtwarzają bez problemu. Jednak chciałbym moc to wszystko robi bez konieczności przenoszenia komputera. pozdrawiam

Gawel
komentarz
komentarz

No właśnie Nero media Home jest do tego. Po zainstalowaniu programu na PC, w ustawieniach dodajesz wykryty TV i folder z filmami. Odpalając TV tam gdzie masz wybór źródła będzie serwer NERO. UMS też jest ciekawy bardziej rozbudowany https://www.universalmediaserver.com 

bart3k_
komentarz
komentarz

@Gawel Uniwersal Media Serwer rozwiazal wszystkie moje problemy. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.