x-kom hosting

różne bsod po dołożeniu 2 kości ram

gnihpl
utworzono
utworzono

Witam mam problem ze swoimi pamięciami ram. Problem w tym gdy dołożę 1 z 2 kości ramu nie ma znaczenia która co wyklucza ze 2 jest zepsuta gdy załączę 2 kości ramu naraz w odpowiednie miejsca 1 3 po włączeniu komputera w różnych momentach do około 2 minut pojawia się blue screen z różnym podpisem zazwyczaj: kernel security check failure. Jednak gdy jest obojętnie która włożona w 1 slot wszystko działa bez problemu ale 4gb to za mało. Na dole specyfikacja:

windows 10

płyta : gigabyte ga-ab350m-ds3h v2 bios wersja f50 (są nowsze ale nie wiem czy aktualizacja cos da mogę to zrobić)

ramy viper 2x4gb ddr4 300mhz cl 16 1.35v

karta rx 580

procesor ryzen 5 1600

Dodam że takie problemy pojawiają się średnio co miesiąc i zazwyczaj jak odpale komputer dzien pozniej to dziala albo jakies podstawowe z poradnikow porady dają rade w ostatecznosci format teraz to wykonałem również bo nic innego nie zadziałało bład za błedem i teraz działa komputer ale z 4gb tylko

 

leelareso
komentarz
komentarz
3 godziny temu, gnihpl napisał:

Problem w tym gdy dołożę 1 z 2 kości ramu nie ma znaczenia która co wyklucza ze 2 jest zepsuta

Nope nope nope. To dopiero sprawdzisz memtestem. Pobierz ma pendrive i przetestuj kości osobno w slocie 2 licząc od strony cp.

 

3 godziny temu, gnihpl napisał:

w odpowiednie miejsca 1 3 po

Odpowiednie miejsca to 2/4 licząc od cpu  (chyba że liczysz od prawej:E)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.