x-kom hosting

Stuttering podczas grania i wysokie temperatury podzespołów

Gość
utworzono
utworzono

Witam, od kilku dni odczuwam męczący sluttering podczas gry w EA FC 24. Stało się to nagle, przedtem można powiedzieć że było ok. Próbowałem chyba wszystkie kombinacje ze zmianą ustawień karty graficznej oraz gry - nic nie pomogło. Zmiana jakości również nic nie daje. Fpsów praktycznie im więcej tym gorzej, po wyłączeniu synchronizacji pionowej w ustawieniach GPU i gry temperatura GPU jest w okolicach 70-75 stopni, procek ponad 60. Przy włączonej synchronizacji działa to nieco lepiej, płynniej aczkolwiek gdy w pewnym momencie zacznie grę ścinać jest już tak do końca meczu. Temperatury są w okolicach 50 stopni. Zaczęło też nieco lagować menu. Przy włączonej grze zużycie procesora i pamięci wynosi odpowiednio 70 i 80%. Problem występuje praktycznie tylko i wyłącznie w tym tytule. Komputer stosunkowo nowy, wyczyszczony z kurzu, ,,naprawiany" Kerish PC Doctor - bez zmian.

Specyfikacja - GeForce RTX 3070 8GB GDDR6, AMD Ryzen 5 5600, 16 GB RAM 3600MHz CL16, Gigabyte B550 GAMING X V2.

adijedi
komentarz
komentarz

:P chciałeś napisać Stuttering  - ogólnie ta gra niestety tak jest zoptymalizowana jak inne gry od ea, np F1 czy wrc -  wiem to po sobie i innych graczach, nawet na konsolach jest rwanie obrazu na grafice opartej o wydajność, tak czy inaczej ustaw sobie na sztywno 60 klatek i włącz sync on - wówczas nie będzie ci rwało obrazu,

kolejna rzecz to ustawienie gry jako wysoki priorytet lub rzeczywisty

anioł2009
komentarz
komentarz
37 minut temu, Gość napisał:

praktycznie tylko i wyłącznie w tym tytule.

No to masz winowajcę...gra jest spartolona. To jest oryginał czy z torrenta ?

adijedi
komentarz
komentarz

denuvo, deenuuvo Anioł :busted: - nie jest zcrackowana

Gość
komentarz
komentarz

@adijedi sync on tylko w grze, w Nvidii off? Czy na obu off? Przy włączonej właśnie teoretycznie działa najlepiej ale mimo wszystko ,,zrywa" i nie da się płynnie grać... a tutaj akurat mikroruchy są bardzo ważne. Do tej pory działało dobrze, w czwartek coś się spieprzyło.

@anioł2009 nie da się ukryć że gra też jest winna, ale chyba nie w 100%... niektórzy też mają z tym problem, zdaję sobie z tego sprawę. Gra jest oczywiście oryginalna, co roku daję się na to nabierać od praktycznie 10 lat...

Gość
komentarz
komentarz

Do pewnego czasu grałem normalnie bez limitu klatek FPS i przy wyłączonej synchronizacji, było wszystko git, później dla testu (nie było to związane z fifą) włączyłem synchronizacje i przy tym zostałem, teraz przy wyłączonej gra się tragicznie, wszystko ścina od samego startu meczu

anioł2009
komentarz
komentarz

@adijedi a tam  FC6 pykneło na cracku mimo denuva :E 

Gość
komentarz
komentarz

I jeszcze jedno pytanko, teraz zauważyłem w informacjach o systemie że zainstalowana pamięć fizyczna = 16GB (mam 2 kości po 8 GB), natomiast dostępna pamięć fizyczna to 7,78GB... czy to aby na pewno tak powinno być?

anioł2009
komentarz
komentarz

@Gość

Kliknij przycisk StartPrzycisk Start, wpisz msconfig w polu Wyszukaj programy i pliki, a następnie kliknij pozycję msconfig na liście Programy.

W oknie Konfiguracja systemu na karcie Rozruch kliknij przycisk Opcje zaawansowane.

Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Maksymalna pamięć, a następnie kliknij przycisk OK.  -> uwaga zależy czy masz zaznaczaone czy nie to odznacz / zaznacz i wpisz ilosc ramu jaka masz

Ponownie uruchom komputer.

 

Screenshot_1.png.03d41afdf1538ac6cb97553d203e268c.png

Gość
komentarz
komentarz

@anioł2009 miałem odznaczoną maksymalną pamięć, próbowałem to już wczoraj robić. Zaznaczyłem, wpisałem max wartość, zresetowałem komputer i nie było zmian. Teraz jak w to wszedłem sprawdzić to widzę że ptaszek maksymalnej wartości jest zaznaczony ale liczba zmieniła się na 0

Gość
komentarz
komentarz

Fifka można chyba powiedzieć że się naprawiła, włączona synchronizacja pionowa w Nvidii + w grze, no cap FPS i działa normalnie. Dziwne tylko jest to, że wcześniej miałem dokładnie takie same ustawienia i nagle ścinała, później po kilku zmianach też próbowałem tych ustawień i dalej nie działała poprawnie, teraz nagle jest ok... A co do tej pamięci - jak zaznaczę maksymalną pamięć to wskakuje na 16384 - klikam ok, zastosuj, sprawdzam ponownie i jest albo 3712, albo 0. To samo jak wpiszę 16000 to wskakują wcześniej wspomniane dwa parametry.

Gość
komentarz
komentarz

No niestety fifka się nadziałała dobrze całe 3 dni, dzisiaj znowu ekran jak przy 30 fpsach

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.